ممانعت اطلاعات از اخذ وکیل برای رامین و افشین حسین پناهی

با فشار اداره اطلاعات سنندج، وکلای حقوقی از پذیرش پرونده زندانی سیاسی کورد رامین حسین پناهی و فعال مدنی افشین حسین پناهی طفره میروند.

اسونیوز: بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، با توجه به مراجعه مکرر خانواده حسین پناهی به دفاتر وکلای حقوقی جهت پذیرش وکیل برای پرونده زندانی سیاسی کورد رامین حسین پناهی و همچنین برادر نامبرده افشین حسین پناهی" فعال مدنی" با فشار اداره اطلاعات سنندج و همچنین تهدید و ارعاب دفاتر حقوقی، وکلای حقوقی از پذیرش پرونده نامبردگان طفره می روند. به گفته وکلا، از اقدامات تنبیهی اطلاعات با درخواست خانواده حسین پناهی موافقت نمی کنند.

لازم به ذکر است که، زندانی سیاسی کورد رامین حسین پناهی در مورخه " 2 تیرماه" سالجاری توسط سپاه مورد اصابت سه گلوله قرار گرفت. نامبرده سپس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. تا کنون هیچ نهاد و ارگانی مسئولیت بازداشت رامین حسین پناهی را بر عهده نگرفته، و سرنوشت وی کماکان در هاله ای از ابهام قرار دارد. همچنین افشین حسین پناهی با گذشت بیش از 40 روز بازداشت در اداره اطلاعات سنندج، به زندان مرکزی این شهر منتقل، سپس توسط دادگاه انقلاب محاکمه گردید. حکم افشین حسین پناهی تا کنون از سوی دادگاه انقلاب به وی ابلاغ نشده است.PM:10:31:28/09/2017
‌ ‌ 923 ‌‌بار دیده شده‌‌