در ماه سپتامبر صادرات نفت ایران 35 درصد کاهش یافته است

آسونیوز/ چهارشنبه برابر با "28 شهریورماه سال جاری- 19 سپتامبر" روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگمانیه" در گزارشی به کاهش صادرات نفت ایران در دو هفته نخست ماه "سپتامبر امسال" اشاره کرد.

کاهش صادرات نفت ایران به بازارهای جهانی از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای موسوم به "برجام" و اعمال دور دوم تحریم های آمریکا بر علیه ایران استارت خورد و این کاهش تا روز چهارم نوامبر برابر 13 آبانماه سال جاری به پائین ترین حد ممکن خواهد رسید. در همین راستا، دور دوم تحریم های اعمال شده آمریکا در 8 حوزه اساسی از جمله نفت، گاز، خودرو، مالی و بانکی، تحریم شخصیتهای حقیقی و حقوقی، نظامی، آهن آلات و غیره صورت گرفته است و اقتصاد ایران را با چالش و مشکل جدی مواجه کرده است.

صفحه "بلومبرگ" روز سه شنبه مورخه 27 شهریورماه امسال، از کاهش 35 درصدی صادرات نفت ایران به بازارهای جهانی در ماه سپتامبر خبر داد. روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگمانیه" بر پایه گزارش صفحه "بلومبرگ" نوشت: صادرات نفت ایران تا پیش از ماه نوامبر کاهش بیشتری خواهد داشت.

پس از خروج آمریکا از برجام، صادرات نفت ایران به یک میلیون 600 هزار بشکه در روز رسید. این در حالی است که تا پیش از خروج آمریکا از توافق هسته ای، صادرات نفت ایران بیش از 2 میلیون و پانصد هزار بشکه بوده است.PM:03:55:19/09/2018
‌ ‌ 651 ‌‌بار دیده شده‌‌