دانش آموزان مقطع راهنمایی بزرگ ده "نی" از توابع مریوان دست به اعتراض زدند

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، جمعی از دانش آموزان مقطع راهنمایی روستای "نی" از توابع مریوان با در دست داشتن دست نوشته ها و بنرهایی با مضمون "ما سردمان است" نسبت به سوء مدیریت مسئولین مدرسه، مدیران آموزش و پرورش مریوان و همچنین وضعیت نامناسب کلاسهای درس، دست به اعتراض زدند.

لازم به ذکر است که، در فصل سرما و استفاده از وسائل گرمایشی در مدارس کردستان، همیشه بعنوان یکی از معضلات و دغدغه های خانواده های دآنش آموزان مورد بحث بوده است. وجود مدارس فرسود و فقدان تجهیزات استاندارد گرمایشی در مناطق محروم کشور از جمله در شهرها و روستاهای کردستان، همواره منجر به معضل و چالشی جدی پیشروی دانش آموزان و خانواده های آنان شده است. دانش آموزان معترض و خانواده های آنان، بارها در خصوص وضعیت نامناسب کلاسهای درس این مدرسه به مسئولین محلی انتقاد کرده، و خواستار رسیدگی به شرایط کنونی آن شده اند. اما متاسفانه تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است.

استفاده و بکارگیریوسایل گرمایشی بی کیفیت و غیر استاندارد "نفتی" در مدارس بلاخص در مقاطع ابتدایی و راهنمایی، گاها موجب آتش سوزی در مدارس و کلاسهای درس شده است. در همین ارتباط ، گاها دانش آموزان دچار حادثه شده و یا با سوختگی شدید مواجه میشوند و یا بعضا جان خود را از دست میدهند.

آتش سوزی سالهای اخیر مدرسه دخترانه شین آباد در ارومیه و یا آتش سوزی یکی از مدارس لرستان که چندی پیش، معلم مربوطه پس از نجات دانش موزان، به سبب استنشاق دود ناشی از آتش سوزی در مدرسه جان خود را از دست داد، میتواند دلیلی بر این ادعا باشد.PM:02:13:07/11/2018
‌ ‌ 581 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌