نگاهی گذرا به ادعای بی پایه و اساس اظهارات محمد یزدی از فقهای شورای نگهبان در خصوص پیشرفت ایران

ن/ آرام محمدی

آسونیوز/ اخیرا در اظهاراتی عجیب و بی اساس محمد یزدی عضو فقهای شورای نگهبان مدعی شد که، ایران در طی 40 سال زمداری خود به اندازه 400 سال پیشرفت کرده است. این عضو شورای نگهبان روز پنجشنبه برابر با 13 دیماه سال جاری، بدون اشاره به موارد خاصی از پیشرفت، اعلام کرد که ایران در طی 40 سال حکومت و زمامداری خود به اندازه 400 سال پیشرفت داشته است و نوع زندگی مردم با گذشته کاملا متفاوت شده است.

در حالی این ادعا از سوی محمد یزدی از فقهای شورای نگهبان مطرح میشود که، به اعتراف خود کارگزاران حکومتی نزدیک به 19 میلیون حاشیه نشین وجود دارد که از کمترین امکانات اولیه زندگی و معیشتی بهرمندند و درگیر بیشترین معضلات اجتماعی هستند، از هر شش ازدواج دو ازدواج به طلاق و جدایی میآنجامد، ماشین کشتار، اعدام و سرکوب رژیم به صورت مستمر در حال فعالیت است و ایران به تناسب میزان جمعیت بالاترین اعدامها را در میان شهروندان خود، بلاخص اعدام کودکان زیر 18 سال را دارا است. اعتراضات مدنی و اجتماعی و همچنین صنفی با شدیدترین نحو ممکن سرکوب میشود. محبوس کردن فعالان محیط زیستی، اصناف کارگری، دانشجویی، بازاریان و ده ها صنف دیگر را میبآیست در این مقوله قرار داد. کشتار کولبران نیز یکی دیگر از دستاوردهای رژیم اسلامی است. سرکوب و زندانی کردن فعالین عرصه حقوق زنان و کودکان را نیز میبآیست از دیگر دستاوردهای رژیم در طی 40 سال حکومت خود محسوب کرد. هرچند مافیای بودجه در ایران را نیز نباید نادیده گرفت.

در شرایطی محمد یزدی از پیشرفت ایران سخن به میان می آورد که: اعتیاد به طور سیستماتیک و مهندسی شده توسط عوامل و مافیای سپاه و افراد وابسته به حکومت گسترش چشمگیری داشته است و سن معتادین در ایران به کمتر از 13 سال رسیده است و همچنین از 100درصد مواد مخدر وارداتی و یا ساخته شده در لابراتوارهای رژیم، تنها 8 درصد آن کشف و مابقی به صورت هدفمند توسط افراد نزدیک به حکومت با حفاظت کامل در داخل توزیع و یا به خارج از مرزها صادر و توسط مافیای حکومتی ترانزیت میشود. نزدیک به 13 میلیون بیکار در کشور وجود دارد و بیکاران تحصیلکرده را نیز میبآیست به این مقوله افزود، گورخوابی از برکات به اصطلاح رژیم بوده و پدیده ای نوظهور در دیکتاتوری ملاتاریا است، فروش کلیه و دیگر اعضای بدن و جوارح انسانی شهروندان ایرانی جهت تامین امرار معاش از دیگر دستاوردهای 40 سال زمامداری حکامه ایران است. کارخانه ها یا کاملا تعطیل، و یا به صورت نیمه تعطیل با کمترین نیروی انسانی مشغول به کار و فعالیت هستند.

کارگران به طور چشمگیری بدون اخذ معوقات خود تعدیل میشوند و به عنوان نمونه تا کنون 100 هزار کارگر قطعه سازی در ایران از کار اخراج شده، و دستکم 300 هزار تن دیگر د معرض تعدیل نیرو قرار دارند. ادعای محمد یزدی در حالی مطرح میشود که، ایران در بسیاری از موارد و شاخص های جهانی در رده بسیار پائینی قرار دارد. یکی از این شاخص ها را میتوان به فساد مالی و اداری گسترده در میان سران حکومتی و یا لایه های میانی و پائینی حکومت اشاره کرد، که بعضا خود کارگزاران حکومتی بارها به این مهم، اعتراف و اذعان کرده اند. طی یکی دو روز گذشته برخی از نمایندگان مجلس از جمله امیر خجسته که اشاره ای به صوری بودن نرخ پائین ارز و تورم و گرانی لجام گسیخته کرد. بنا به گزارش برخی از نهادهای بین المللی همچون سازمان شفافیت که در اسفند ماه سال گذشته منتشر کرد، بیان داشت که در میان 180 کشور جهان، ایران در رده 130 فساد مالی است و یکی از فاسد ترین حکام در جهان را دارا میبآشد.
دهها و صدها مورد از این قبیل دست از برکات و دستاورد 40 ساله رژیم را میتوان نام برد. اما تبعات و پیامدهای ناشی از بی کفایتی و سوء مدیریت مسئولین حکومتی ایران تنها بر دوش شهروندان و ملیتهای ایرانی سنگینی میکند و لاغیر...PM:01:10:04/01/2019
‌ ‌ 617 ‌‌بار دیده شده‌‌