ملا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در خصوص مرگ فرزندش درخواست دیه کرده است

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، در سناریوی تازه وزارت اطلاعات، ملا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان با مراجعه به دادگستری تهران خواستار دیه فرزندش شده است. 

ملا مصطفی شیرازدی معروف به "ملای اعدام" که با برنامه ریزی و پلان اطلاعات و همچنین پرونده سازی او، زانیار و لقمان مرادی به اتهام ترور فرزندش اعدام شدند، به دادگستری تهران مراجعه، و خواهان اخذ دیه شده است. بر پایه همین گزارش و به گفته یک منبع موثق، وزارت اطلاعات در جریان برسی پرونده زانیار و لقمان مرادی، با فشار بر امام جمعه مریوان مبنی بر عدم رضایت، وعده پرداخت یک میلیارد تومان وجه نقد را به ملا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان داده بود. 

قابل ذکر است که، لقمان و زانیار مرادی با پرونده سازی ملا شیرزادی امام جمعه مریوان و اعمال نفوذ اطلاعات در خصوص ترور فرزندش در شهریور ماه امسال به همراه رفیق جانباخته رامین حسین پناهی از فعالین سیاسی کورد در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. زانیار و لقمان مرادی همچون دیگر زندانیان سیاسی در ایران بارها تحت شدید ترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته، و زیر شکنجه نیروهای اطلاعاتی وادار به اعتراف شدند.AM:09:59:12/01/2019
‌ ‌ 697 ‌‌بار دیده شده‌‌