خطیب نماز جمعه تهران/ 50 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در ایران

آسونیوز/ ابوترابی خطیب نماز جمعه تهران در سخنرانی روز جمعه در نمازجمعه این شهر، فرار مالیاتی در ایران را بین 40 تا 50 درصد دانست و میزان آن را 40 تا 50 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

خطیب موقت نماز جمعه در تهران با اشاره به تقدیم بودجه سال 1398 کل ایران از سوی دولت روحانی به مجلس، گفت: «نمایندگان در حال بررسی لایحه بودجه سال آینده هستند. او لایحه بودجه را تبیین کننده نقشه راه یک کشور در طول یک سال دانست. ابوترابی در ادامه ابراز داشت که برخی از تحلیل گران می گویند نقشه راه را به ما بگویید تا ما تحلیل خود را از حوزه های گوناگون کشور اعم از سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را ارائه دهیم و این نشان می‌دهد نقش بودجه تعیین کننده است.»

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اصلاح نظام مالیاتی باید دستور کار اول کشور باشد، عنوان کرد: «نمایندگان مجلس نیز باید به این موضوع بپردازند چون فرار مالیاتی خیانت به کشور و ظلم به افرادی است که مالیات پرداخت می‌کنند». ابوترابی در حالی از فرار مالیاتی در کشور سخن میگوید که، نهادها و اماکن مدهبی در ایران علاوه بر دریافت بودجه های کلان از دولت، از راه های غیرمعمول نیز میلیاردها تومان وجه نقد دریافت میکنند. علیرغم عدم پرداخت مالیات از سوی این نهادها و دیگر ارگانهای وابسته به نظام و نیروهای نظامی، شرکت ها و کمپانی های متعددی نیز در اختیار و تسلط این اماکن قرار دارند که، مالیاتی را به دولت پرداخت نمیکنند 
PM:03:42:12/01/2019
‌ ‌ 126 ‌‌بار دیده شده‌‌