تهدید مجدد اسرائیل از سوی فرمانده سپاه پاسداران

 

ن/ آرام محمدی

 

آسونیوز/ مسئولین حکومتی و بلاخص فرمانده هان سپاه پاسداران همواره اسرائیل را با موشک های نقطه زن تهدید به حمله می کنند. در همین ارتباط چهارشنبه برابر با 26 دیماه سال جاری، محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران اسرائیل را مجددا تهدید به حمله موشکی کرد.

تهدیدات جعفری در راستای پاسخگویی به اظهارات نیانیاهو نخست وزیر اسرائیل مبنی بر اینکه اگر رژیم ایران نیروهای نظامی و افراد وابسته به خود را که در سوریه مستقر هستند خارج نکند، اسرائیل جهت حفط امینت خود، به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران یورش خواهد برد.

فرمانده سپاه پاسداران طی سخنانی با خبرگزاری فارس "وابسته به سپاه" اظهارات نتانیاهو را تمسخرآمیز دانسته و بر تداوم حضور نیروهای سپاه و دیگر عوامل تحت حمایت خود در سوریه با اهداف حراست و صیانت از سوریه تاکید کرد. جعفری در ادامه عنوان کرد، در جهت دفاع از اسلام و حمایت از مردم سوریه هر اقدامی که به مصلحت باشد، صورت خواهیم داد.

فرمانده سپاه همچنین اشاره ای به حملات گسترده و پی درپی اسرائیل به مواضع سپاه در سوریه کرد و ابراز داشت که اگر تا کنون پاسخی به این حملات داده نشده است، به مصلحت نبوده و یا به نوعی حکمتی پشت این مسئله است. وی در ادامه همچون روال همیشگی اسرائیل را به حمله موشکهای نقطه زن تهدید کرد.

در طی چهار دهه زمامداری رژیم اسلامی اسلامی تا کنون، از زمان شخص خمینی و همچنین خامنه ای و دیگر کارگزران رژیم، بارها اسرائیل را به حمله و از میان بردن آن سخن به میان آورده، و این اظهارات به عینه در شعارها، سخنان حکام و دیگر مسئولین حکومتی و در عملکرد آنان نیز مشاهده و به امری عادی و روز مره مبدل شده است. اما طی سالهای اخیر و با توجه به فشار جامعه جهانی و سازمانهای بین المللی در خصوص تهدیدات رژیم بر علیه اسرائیل، اخیرا محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در سخنانی دو پهلو اعلام کرد که، خمیمنی بنیانگذار رژیم اسلامی درصدد از میان برده اسرائیل نبوده است. این سخنان ظریف موجب موضع گیری و انتقاد شدید برخی از کارگزاران رژیم و نظامیان حکومتی از جمله سپاه شده است.

شایان ذکر است که، دخالت و ماجراجویی های رژیم اسلامی در منطقه خاورمیانه و اخصا در کشورهای لبنان، عراق، سوریه و یمن، علاوه بر صرف هزینه های میلیارد دلاری، موجب کشته و زخمی شدن هزاران تن از مردم این کشورها و حتی شهروندان ایرانی شده اند. همچنین سپاه پاسداران برخلاف انتقاد شدید مسئولین افغانستانی و پاکستانی مبنی بر اعزام شهروندان این کشورها از سوی سپاه قدس ایران به سوریه، با سازماندهی شهروندان افغانستانی و پاکستانی در قالب تیپ های فاطمیون و یا مدافعان از حرم، آنان را با وعده های اقامت در ایران و پرداخت وجه نقد، کماکان  به گسیل آنان به این مناطق اقدام میکند.

بر اساس آمارها، تا کنون بالغ بر 13 هزار نفر از شهروندان افغانستانی از سوی سپاه به سوریه اعزام شده اند و دستکم 2000 تن از آنان کشته و زخمی شده اند. گفتنی ست که، سپاه قدس "شاخه برون مرزی" با آموزش کودکان افغانستانی و پاکستانی جهت عملیات های انتحاری استفاده میکند. این مسئله مغایر با قوانین انسانی و همچنین قوانین و معاهده ها و کنوانسیون های بین المللی و حقوق بشری است.AM:11:39:17/01/2019
‌ ‌ 280 ‌‌بار دیده شده‌‌