مسدود کردن بالغ بر 780 صفحه و حساب فیسبوکی مرتبط با رژیم ایران

تنظیم/ آرام محمدی

آسونیوز/ شبکه اجتماعی فیسبوک، دستکم 783 حساب فیسبوکی مرتبط با رژیم ایران را مسدود کرده و از فعالیت های آنان در شبکه اجتماعی فیسبوک ممانعت بعمل آورده است. مسئولین شبکه اجتماعی فیسبوک اخیرا از مسدود کردن صدها حساب کاربری فیسبوک در بیش از 20 کشور جهان که با رژیم ایران در ارتباط هستند و به شیوه ای برنامه ریزی شده مرتبط میبآشند، را مسدود کرده است.

به گزارش برخی از خبرگزاریهای فرانسه، فیسبوک که یکی از بزرگترین و وسیع ترین پوشش شبکه هایی اجتماعی جهان است، اعلام کرد: بالغ بر 783 حساب کاربری ایرانی را به سبب فعالیت های مشکوک و مرتبط با جمعی از گروه های تندرو را مسدود کرده است. در همین ارتباط، ناتیل گولیچر "مسئول بخش امنیت سایبری فیسبوک" ابراز داشت که: حساب های کاربری مسدود شده مرتبط با رژیم ایران، در برخی از کشورها، در جهت سیاست ها و خواسته های حکومت ایران اقدام به تبلیغ کرده اند.

"گولیچر" همچنین به تلاش این کمپانی در جهت شناسایی و مسدود کردن کاربرانی که از راه فیسبوک و این شبکه گسترده اجتماعی در راستای انحراف افکار عمومی با هدف کمک به رژیم ایران فعالیت می کنند نیز اشاره کرد. ضمنا، فیسبوک پیشتر بر ضد شبکه های اجتماعی و ارتش سایبری رژیم ایران اقداماتی را صورت داده بود، از جمله این اقدامات را میتوان به مسدود کردن بیش از 600 حساب کاربری مرتبط با رژیم ایران در شهریورماه امسال اشاره کرد.

شایان ذکر است که، پیشرفت تکنولوژی در جهان امروزی در جهت خدمت و رفاه بشریت بوده است، اما متاسفانه حکومت های دیکتاتوری همچون رژیم اسلامی ایران در جهت منفی و بی ثبات کردن دیگر کشورها، از تکنولوژی روز و یا شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و آنرا در راستای مقاصد گوناگون ضد بشری بکار میگیرند و از آن در جهت صیانت از منافع خود بهره می گیرند، و نه در جهت منافع بشری...PM:03:32:01/02/2019
‌ ‌ 235 ‌‌بار دیده شده‌‌