پلیس آلمان یک اقدام تروریستی را که احتمال میرود از سوی ایران طراحی شده باشد را خنثی کرد

تنظیم/ آرام محمدی
آسونیوز
/ اقدامی تروریستی بر علیه یکی از شهروندان منتقد رژیم اسلامی در برلین آلمان از سوی پلیس ضد ترور این کشور خنثی شد. پلیس آلمان احتمال داده است که این اقدام از سوی عوامل اطلاعاتی وابسته به ایران طراحی شده باشد. سه شنبه برابر با 16 بهمن ماه سال جاری، در برلین آلمان، سه نفر که گویا از نیروهای وابسته به اطلاعات ایران بوده، قصد اقدام اعمال تروریست بر علیه یک شهروند 47 ساله و منتقد رژیم اسلامی را داشته، که از سوی پلیس ضد ترور و نیروهای امنیتی برلین خنثی شده است.

پلیس برلین اعلام داشت که، سه مرد ایرانی که با زبان فارسی نیز صحبت کرده اند، قصد ترور یکی از منتقین و مخالفین رژیم ایران و ساکن آلمان را داشته، که در حین اقدام به یورش کردن، هویت شهروند ایرانی را نیز با زبان فارسی صدا زده اند. اما این عمل تروریستی، به موقع از سوی پلیس آلمان خنثی شده است. پلیس برلین عوامل اقدام کننده را بازداشت، و در همین خصوص تحقیقیات خود را آغاز نموده است و کارشناسان امنیتی، احتمال ارتباط این افراد را با اطلاعات و سپاه قدس ایران را قوی میدانند.

در همین راستا، اخیرا اتحادیه اروپا با انتشار بیاننامه ای در 12 بند به اقدامات خودسرانه و بی ثبات کننده ایران از جمله "برنامه موشکی ایران، نقض فاحش حقوق بشر، اقدامات تروریستی ایران در اروپا" و غیره، ابراز نگرانی کرده و انتقاد شدید خود را به این اقدامات اعلام داشته است.

شایان ذکر است که، طی دو سال اخیر ده ها اقدام تروریستی رژیم اسلامی بر علیه مخالفان و منتقدین خود، افراد سیاسی در اقصی نقاط جهان و از جمله در اروپا و آلمان، توسط نیروهای امنیتی خنثی شده است.AM:11:21:06/02/2019
‌ ‌ 258 ‌‌بار دیده شده‌‌