برگزاری مراسم گرامیداشت روز کومه له در واشنگتون+ عکس

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، روز شنبه مورخه 2/2/2019 برابر با 13 بهمن ماه 1397 خورشیدی، همچون روال سالهای گذشته، مراسمی در گرامیداشت "26 بهمن" روز علنی شدن فعالیت و مبارزات کومه له در واشنگتن در کشور آمریکا برگزار شد.

این مراسم با حضور جمع کثیری از احزاب سیاسی کورد، افراد و شخصیتهای سیاسی و مدنی، همچنین با مشارکت برخی دیگر از شخصیت های سیاسی ایرانی، دوستداران و جمعی از میهمانان دیگر نقاط، در چندین پنل مختلف برگزار شد. ابتدای مراسم، حضار با چند لحظه سکوت و ایستادن به تمامی جانباختگان راه آزادی و مکتب سوسیالیزم ادای احترام کردند. پس از آن سرود "بانگه واز" سرود رسمی کومه له در سالن طنین انداز شد.

سپس چند قطعه شعر حماسی توسط یکی از حاضرین پیشکش گردید. در ادامه، پیام کمیته مرکزی حزب قرائت شد. پس از آن، دکتر اسفندیاری مطالب و مباحثی را در خصوص چگونگی شکل گیری کومه له و تاثیر و کارگری آنرا در جامعه و در میان توده های مختلف مردمی را به سمع و نظر حضار رسانید. ادامه مراسم همراه بود، با ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت های مختلف حزبی. این مراسم با حضور و مشارکت بیش از 100 نفر از مهمانان برگزار شد و بخش پایانی آن نیز به پذیرایی از مهمانان و رقص و پایکوبی حضار اختصاص یافت.
لازم به یادآوریست که، مراسماتی به همین مناسبت در دیگر کشورها نیز برگزار شده و همچنین در روزهای آتی سالیاد و گرامیداشت 26 بهمن "روز علنی شدن کومه له" در دیگر نقاط اروپا برگزار خواهد شد.
در این خصوص گزارشات تکمیلی بروز رسانی خواهد شد.PM:08:27:07/02/2019
‌ ‌ 545 ‌‌بار دیده شده‌‌