افزایش زندانیان، دستاورد 40 ساله رژیم ایران

ن/ آرام محمدی
آسونیوز
/ به اذعان و اعتراف یکی از نمایندگان مجلس "وابسته به اصلاح طلبان" از ابتدای انقلاب ایران تا کنون آمار زندانیان در ایران روبه افزایش بوده و بالغ بر 20 درصد افزایش داشته است. اما آمارهای غیر رسمی افزایش این آمار را بیش از 20 درصد می دانند. محمود صادقی از نمایندگان اصلاح طلب و نماینده مجلس، در گفتگویی با خبرگزاری دولتی شفقنا، به وضعیت کنونی و عدم تحقق آرزوها و آمالهای رژیم اسلامی در طول 40 سال زمامداری این رژیم اشاره کرد.

صادقی با اشاره به اصل 3 قانون اساسی و ماده 16 این قانون مبنی بر ایجاد فضایی در جهت اخلاق مداری بر اساس ایمان در جهت مبارزه با فساد اشاره کرد. او در ادامه سخنان خود به عدم تحقق دستاوردهای رژیم در موارد ذکر شده اذعان کرد و همچنین به بدتر بودن شرایط مبارزه با فساد اداری و دولتی در ایران و همچنین عدم تلاشی جدی در جهت مبارزه با فساد سیستماتیک در ایران اعتراف کرد.

محمود صادقی به وضعیت کنونی رژیم اشاره کرد و ابراز داشت که، ما در خصوص مبارزه با فساد در قیاس با دیگر کشورهای جهان درشرایط خوبی نیستیم و اعلام کرد که به نسبت سال گذشته، وضعیت بدتر شده است و در میان 160 کشور جهان در رده 130 م قرار داریم. ناگفته نماند که این نماینده مجلس به زدو بندهای درون جناحی و فساد گسترده در میان مسئولین بلندپایه کشور و فشار نهادهای امنیتی و ارگانهای نظامی اشاره نکرد.

وی همچنین به وضعیت اسفناک اجتماعی در ایران اشاره کرد و گفت: از نظر تعداد آمار بالای زندانیان در میان 10 کشور برتر دنیا قرار داریم. همچنین وی گفت که در سال 1358 خورشیدی 10 هزار زندانی در کشور وجود داشته است و اکنون بالغ بر 240 هزار زندانی در زندانهای ایران وجود دارد. اگر چه آمار واقعی از زندانیان محبوس در زندانهای کشور تا کنون منتشر نشده است. صادقی همچنین به عدم انتشار آمارها و جزئیات مربوطه به اختلاسهای مکرر و پی در پی در ایران اشاره کرد و عنوان کرد به دلایل مختلف تا کنون رسانه ای نشده است.

این نماینده مجلس و وابسته به اصولگرایان، همچنین اشاره ای به انتخابات سمبولیک پیش از انتخابات اشاره کرد و گفت، بیشتر افراد و کسانی که در انتخابات شرکت می کنند یا با وعده و وعید و یا با تهدید اخراج از محل کار مشارکت می کنند و این مسئله به معنای تائید رژیم اسلامی نیست.
قابل ذکر است که تعداد زندانیان کودک که همراه با مادران خود در زندان بسر میبرند و همچنین زندانیان محبوس در بازداشتگاه های امنیتی را به این مقوله افزود.PM:02:30:09/02/2019
‌ ‌ 242 ‌‌بار دیده شده‌‌