بخشی از متن ترجمه شده سخنان رفیق عبدالله مهتدی در مراسم گرامیداشت روز کومه له در کُلن آلمان

آسونیوز/ رفیق عبدالله مهتدی دبیر اول حزب کومه له کردستان ایران در مراسم گرامیداشت 26 بهمن روز کومه له در کلن آلمان، ضمن خیر مقدم به حضار، به آخرین تحولات، رخدادها و تغییرات منطقه ای و بویژه وضعیت کنونی ایران اشاره کرد و اعتراضات عمومی دی ماه سال گذشته را به عنوان یکی از نمونه های بارز این تغییر و تحولات در جنبش آزادیخواهی ملت ایران بیان کرد.

رفیق عبدالله مهتدی به رویدادهای احتمالی و همچنین هر نوع تغییری در آینده ایران اشاره کرد و خواستار آمادگی کومه له و دیگر جناح های سیاسی کورد، مبنی بر اتخاد و ایجاد استراتژی وتدابیری در جهت آمادگی هر چه بیشتر در تغییر و تحولات آتی ایران شد.

در همین ارتباط، ایشان "رفیق عبدالله مهتدی" چند موضوع را به عنوان پیشنهاد از سوی کومه له، به دیگر احزاب و جناح های سیاسی پیشکش کرد:

بازگشت مجدد به جامعه و بلاخص گوش سپردن به نسل نو و نسل مبارز نوین کردستان و همچنین تلاش در جهت همصدایی و ایجاد اتحاد میان طبقات و توده های مختلف ملت کورد.

تلاش در خصوص ایجاد کنگره ای مشترک که از تمامی احزاب و جناح های مختلف سیاسی کردستان ایران متشکل از، فعالان سیاسی مستقل، روزنامه نگاران و شخصیتهای تحصیلکرده و آکادمیک در خارج از کشور در جهت ایجاد چار چوب و اصولی در راستای دوران گذار از رژیم اسلامی و هچنین در پیش گرفتن و چگونگی انتخاباتی آزاد، در کردستان.

تشکیل و ایجاد میدیا و تلویزیونی پروفیشنال و غیر حزبی و متحد برای کردستان ایران "روژ هه لات".

ایجاد هیئتی مشترک ملی جهت تعامل با اپوزیسیون ایرانی.

ایجاد هیئتی دیپلماسی مشترک در راستای انجام مجموعه ای از تحرکات دیپلماتیک و لابی گری پیرامون مسئله کورد در خارج از کشور.

ایجاد هیئتی هماهنگ از نیروی پیشمرگه و تلاش در جهت ایجاد و تشکیل ارتش متحد ملی.

رفیق عبدالله مهتدی ضمن اشاره به موارد فوق الذکر، و بیان این مُفاد به عنوان پیشنهاد کومه له، روبه دیگر جریانات و نیروهای سیاسی عنوان کرد: که جهت تحلیل و برسی هر نوع پیشنهادی از سوی هر جناحی که در چار چوب بستر سازی و تلاشی در جهت گفتمان ملی مشترک باشد، آماده گفتگو و نشست هستیم.PM:03:19:23/02/2019
‌ ‌ 410 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌