نوشته ای در باب استعفای فرمایشی ظریف/ کفتارها از لاشه نمی گذرند

ن/ سیروان خالدیان
روز پنجم اسفند ۹۷کناره گیری وزیر امور خارجه "محمد جواد ظریف" در رسانه های نه تنها ایران بلکه اکثر رسانه های دنیا و بخصوص عرب زبان خبر ساز شد. محمد جواد ظریف که جدیدا جمهوری اسلامی جهت پروبال بخشیدن به نماینده خود، نام پرفسور حقوق بشر به او لقب دادند در کنار دیگر جنایتکاران جمهوری اسلامی نظیر علی اکبر ولایتی و خرازی دوره عوامفریبی را گذراند و سال 92 خورشیدی بعد از مقامهایی که داشت جز کابینه روحانی وزیر امور خارجه شد.
محمد جوادظریف متولد ۱۳۳۸ تهران به عنوان اخرین فرزند از یک خانواده ثروتمند که پدرش از تجار اصفهان و مادرش اهل کاشان بود به دنیا امد. سال ۱۳۵۵وقتی هفده ساله بود به امریکا رفت ودر مدرسه "درو"دیپلم گرفت بعد از انقلاب ۵۷ بخاطر نفوذی که پدرش با روحانیون و تشکیل دهندگان سپاه پاسداران داشت در ۱۹ سالگی بدون هیچ سابقه ای به عنوان مشاور سر کنسولگری ایران در سانفرانسیسکو انتخاب شد.
ظریف که از حامیان پرو پا قرص نظام و دشمن قسم خورده  مردم است، چندی پیش در سخنان خود اعلام کرد که برای ما افتخار است که از فلسطین و سوریه و غیره دفاع میکنیم. تمام مقدمه را قلم براین شرح نوشت که :چنین شخصی با یک ایدولوژی مذهبی، توده فریبی و ... چه اتفاقی می افتد که به یک باره از مسند قدرتی که سالها برایش زحمت کشیده تا به دست اورد به راحتی کناره گیری کند؟؟ اما این خصلت کفتارهاست که دست از لاشه نمی کشند و درندگی خلق و خوی انهاست. واقعیت این است که با توجه به وضعیت نابسامان ایران و دست و پنجه نرم کردن خلق گرسنه با فقر، اما جمهوری اسلامی از ماهها قبل در صدد ساخت شهرکی در دمشق و در حال برنامه ریزی مالی و کمک به سوریه جهت ساخت شهرکی با سی هزار واحد مسکونی برای ابادانی سوریه و با هدف اسایش بخشیدن به نیروهای سپاه قدس، از برنامه های بیت فاسد رهبری بود.
اما در شرایطی که هر معترضی وقتی دست به شعار میزند اولین کلامش ""سوریه رارها کن فکری به حال ماکن" است و در مرحله دوم با توجه به پیشگیری که در داخل کشور، سپاه با سرکوب بیشتر و بگیرو ببندها از ترس شکستن سد مردمی به راه انداخته است، بنابراین دیدار بشار اسد و علی خامنه ای باید در شرایط امنی صورت می گرفت. پس لازم بود مثل همیشه اتاق فکر اطلاعات سپاه جانیان دست به کار شود واین دیالوگ را به جواد ظریف دهد تا ان را اجرا کند. درست همزمان با دعوت قاسم سلیمانی از بشار اسد و دیدار دو جلادی که با خون هزاران پیرو جوان و زن و مرد و کودک بیگناه فرش قرمز پهن کرده بودند. 
بشار اسد به دست بوسی به اصطلاح خودش، رهبر مسلمین جهان امد تا با چاپلوسی از ساخت سی هزار واحد مسکونی که حتی مهندسی ان راهم لجستیک مهندسی سپاه بر عهده گرفته تشکر کند و در اخر با محموله دوازده میلیارد دلاری که از خامنه ای به عنوان هدیه و کمک به سوریه دریافت کرده به کشورش بازگردد. اما جمهوری اسلامی از بیم اعتراضات توده ای با ورود بشار اسد و با هدف پرش افکار عمومی، برنامه استعفای محمد جواد ظریف را پیراهن عثمان کرد تا همه ذهنها معطوف این قضیه شود و به جای فکر کردن به اینکه ثروت مردم که حق انهاست به کجا میرود به این بپردازند که چگونه و به چه علت ظریف استعفا داد وحتی برای عادی جلوه دادن قضیه اختلافات جزئی داخلی نظام را هم به جریان انداختند. 
این در صورتی بود که جمهوری فاشیستی دست پرورده خود را که سالها بر روی او سرمایه گذاری کرده است را به همین راحتی ازدست نمیدهد و پس از سفر بشار اسد، با به ظاهر استعفای ظریف موافقت نشد و حتی این گام مثبتی برای ظریف بود چون از او یک بت ساختند و گفته شد که رهبری هم دخالت کرده و گفته است فعلا به نفع نظام نیست که چنین وزیر لایقی استعفا دهد. در شرایطی که اقشار جامعه در تنگنای بی سابقه اقتصادی به سر میبرند جمهوری اسلامی دست از طرفداران خارجی اش نمی کشد و در نهایت وقاحت کمکهای مالی به انها را قطع نمیکند و چه بسا حتی شخصیت منفوری چون ظریف به چنین حرکاتی افتخار هم میکند. 
کشوری ثروتمند که مردم ان در اوج فلاکت زندگی میکنند در دام کسانی است که به جز پرورش و تامین تمام اضلاع تروریسم هنری ندارند. مردم ایران و بخصوص کردستان با این شیادی های شطرنجی و حساب شده اشنا هستند و از همان پنجم اسفند به روشنی روز میدانستند که پشت پرده ای در میان است، نه استعفا. قابل ذکر است که بعد از همه این حقه ها امروز (چهارشنبه ،هشتم اسفند ماه) ظریف در مراسم خوش امد گویی ریس جمهور ارمنستان شرکت کرده و این گواه این قضیه است که این بار هم ماموریت او که انحراف اذهان عمومی بود تمام است و باید به کار خود بازگردد. سهم مردم فقر و سهم نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی فقط در یک قلم سی هزار واحد مسکونی و دوازده میلیارد دلار است.
سرنگون باد پروشگاه تروریسم جمهوری اسلامی، زنده باد ازادی، برابری، سوسیالیسم...

PM:10:25:27/02/2019
‌ ‌ 706 ‌‌بار دیده شده‌‌