به بهانه 8 مارس روز جهانی زن

آسونیوز/ در حالی 8 مارس روز جهانی زن را گرامی میداریم که، زنان در ایران و کردستان از تمامی حقوق قانونی و انسانی خود محروم هستند. زنان در جغرافیای ایران و کردستان از کمترین حقوق خود بهره مندند و حتی از حق اعتراض و نارضایتی در خصوص مطالبات و خواسته های خود محروم می باشند. از زمان تسلط 40 ساله رژیم اسلامی بر ایران تا کنون، ضمن عدم تحقق مطالبات زنان، به بدترین شیوه ممکن مورد بی حرمتی، شکنجه و ظلم نیز قرار گرفته اند.

زنان در ایران به شیوه و طرق های مختلفی جهت تحقق مطالباتشان اقدام به اعتراض و نارضاتیی کرده اند. در تمامی مراحل اعتراضات در یکسال اخیر در ایران همیشه پیشقراول بوده اند و در کردستان نیز، زنان همواره نسبت به تحولات اجتماعی و سیاسی پیرامون خود بی توجه نبوده و به عنوان نمونه میتوان به اعتراض و موضع گیری جامعه زنان کردستان به مرگ زنان، حمایت از زلزله زدگان و کولبران اشاره کرد.

8 مارس بهانه ای ست که، زنان در ایران و بلاخص در کردستان، هوشیارانه تر از گذشته و به صورت مداوم و مستمر در میدان مبارزه بردوان بوده و این مهم، به نوعی نشان از قدرت تاثیر گذاری زنان در جامعه نیز می باشد.

در شرایط و وضعیت کنونی جامعه ایران، زنان میبآیست بردوام مبارزات خود را تا رسیدن به خواسته هایشان ادامه داده و جایگاه واقعی خود را بدست آورند.AM:11:10:04/03/2019
‌ ‌ 678 ‌‌بار دیده شده‌‌