جلادی از هیئت مرگ/ یا رئیس قوه قضاییه

ن/ سیروان خالدیان- کنشگر سیاسی 
انتصاب ابراهیم رییسی به ریاست کل قوه قضاییه باز هم خبری دیگر که حکایت از جنایت و جانب داری از جنایت کاران را که دودش از دامان جمهوری اسلامی بر میخیزد را رقم زد
ابراهیم رییسی کیست؟
رییسی در محله نوغان مشهد متولد شد پس از گذراندن تحصیلات دوره ابتدایی، دروس حوزوی را ابتدا در مشهد و از سال ۱۳۵۴ شمسی در قم گذراند.
او فعالیت قضایی خود را در بیست سالگی به عنوان دادستان کرج اغاز کرد و بعد ها دادستانی  همدان را نیز به طور همزمان بر عهده گرفت. در سال ۱۳۶۴به تهران منتقل شد و جانشین دادستانی تهران شد. وی از اعضای چهار نفره اعدام ها در جریان اعدام هزاران زندانی سیاسی وعقیدتی در تابستان ۶۷ با دستور دادستان سید محمد موسوی خویینی و تحت نظر سید عبدالکریم موسوی اردبیلی رییس وقت قوه قضاییه بود.
پس از نگاهی کوتاه به سابقه جنایتکارانه ابراهیم رئیسی اکنون سوال اینجاست که چرا صادق لاریجانی برکنار و ابراهیم رییسی جایگزین وی شد؟
اول از هر چیز بهتر است بگوییم با شرایطی که اکنون ایران در بحران اقتصادی تحت فشار تحریم های امریکاست و فشار َظلمی که بر مردم روا داشته شده است، و با توجه به اینکه حضور اقشار مختلف جامعه در اعتراضات، شکل وسیع تری به خود گرفته است باز هم مدیران جنایت از شیوه کهنه و ننگین خود استفاده کرده و احتیاج مبرمی به خلخالی دیگر داشتند که کسی نبود جز همکار وهمیار و عضوی از هئت مرگ در سال ۶۷ که نامش سید ابراهیم سادات رییسی معروف به ابراهیم رییسی و لقب او در نظام با نام کپسول ایمنی، یعنی گاز ی جهت خاموشی اتش بود.
سال ۹۱ علی خامنه ای اورا به عنوان دادستان ویژه روحانیت منصوب کرد و در سال ۹۳ از سوی لاریجانی دادستان کل کشور شد.
جمهوری اسلامی که خود را در خطری صددرصد میبیند و موج اعتراضات حداقل هفتگی چون سونامی حق طلبی بیداد میکند، احتیاج به جلادی با اسم و رسم و با سابقه خونین و بی رحم دارد.
داماد علم الهدی عضو مجلس خبرگان، در اسفند ۹۴با حکم دیگری از رهبر فاسد جمهوری اسلامی به تولیت استان قدس رضوی، بزرگترین بنگاه اقتصاد، و معاف از مالیات شد.
این عضو شورای مرکزیت روحانیت از سال ۱۳۸۵در کنار پدرهمسرش عضو هیت رییسه خبرگان شد و در این مجلس هم مشغول فعالیت شد .
کمی بعد و با رسیدن انتخابات ریاست جمهوری، انتشار فایل صوتی از منتظری که از او و سه نفر دیگر در اعدامهای ۶۷ نام برده بود جنجالی شد.
این فایل از جزئیات انتقاد علی منتظری از چهار مقام عالی رتبه وقت جمهوری اسلامی در مورد اعدام هزاران زندانی عقیدتی و سیاسی که به عنوان به اصطلاح خودشان از نیروهای ضد انقلاب بودند یاد کرده بود.
منتظری میگوید: به نظر من بزرگترین جنایت را در ناریخ عمر جمهوری اسلامی شما انجام میدهید و نام شما را در اینده در تاریخ خواهند نوشت چون انقدری که شما اعدام کردید حتی شاه هم نکرد.
با این سخن منتظری، دیگر بر کسی پوشیده نبود و پس از سالها اثبات شد که رییسی هم یکی از چهار نفر تصمیم گیرنده که جنایتی بی سابقه را فقط درعرض چند روز انجام داده اند بوده است. گروهی به نام "هیئت مرگ".
در سال ۹۶کشمکش های زیادی بین او و حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری وجود داشت که با به دست اوردن ۳۸درصد اراء به استان قدس رضوی بازگشت.
در تازه ترین منصب ابراهیم رییسی با حکم علی خامنه ای به ریاست قوه قضاییه منصوب، و به عنوان جانشین صادق لاریجانی که حتی ۵ ماه زودتر از موعود برکناری، برکنار شد واغاز به کار کرد.
روز پنجشنبه ۱۷ اسفند ۹۷ریسی مسئول نهادی شد که پیش از او لاریجانی، موسوی اردبیلی و محمد یزدی و محمودشاهرودی سکان دار ان بودند.
انتصاب قصاب ۶۷ که از او یکی از الترناتیو های رهبری نظام خونریز جمهوری اسلامی هم نام برده میشود، مورد انتقاد سازمان حقوق بشر هم قرار گرفته است.
جمهوری اسلامی بخاطر احساس خطر جدی که از سوی توده ها، و خشم مردمی که چیزی برای از دست دادن ندارند را حس کرده و مثل همیشه باز هم از شیوه سرکوب و رعب و وحشت استفاده کرده و معنای انتخاب رییسی را اینطور تعبیر کرده که: زمان، زمان جهاد است و ابراهیم ریسی جهادگر.
خونخواران با اوردن جلادی که دستش به خون هزاران زندانی سیاسی الوده است، در خیال خود اخطاری به مخالفان داخلی میدهند که خلخالی هنوز زنده است و ما باکی برای کشتار جمعی از هر قشری نداریم.
اما جمهوری اسلامی باید بداند که امروز اگاهی مردم طی تجربه هایی که بابتش تاوانها داده اند، این خیمه شب بازی ها را باور ندارند و اوردن خود خلخالی از قبر هم نمیتواند مانعی برسر راه حق خواهی خلق ازاده باشد.
امروز مردمی داریم که براین باورند که حتی اگر در صف اول اعدام بایستند اجازه نخواهند داد فرزندانشان هم گرفتار نازی صفت های جمهوری اسلامی شوند.
اوردن ابراهیم ریسی و جلادانی چون او هرگز نه تنها بیم در دل مبارزان در سطح کشور نمی اندازد بلکه با پختگی بیشتری و با پاد زهری انقلابی تر، انها را ظاهر میکند .
قدرت خشم توده ها سد سرکوب را به لرزه انداخته و سیل حاصل از شکستن این سد، امثال ریسی ها را چنان میشوراند که گویی سالهاست فسیل بوده اند، نه ریس کل دادگستری و حاکم.
زنده باد تلاش جهت رهایی از پیله سرکوب 
زنده باد ازادی، برابری، سوسیالیزمPM:10:27:11/03/2019
‌ ‌ 731 ‌‌بار دیده شده‌‌