از سال جاری تا کنون بالغ بر 90 دختر جوان در قروه ترک تحصیل کرده اند

آسونیوز/ جعفر عبدالملکی رئیس اداره آموزش و پرورش قروه در آخرین جلسه آموزش و پرورش منتهی به پایان سال این شهر عنوان کرده که، از 190 مدرسه شهر قروه نزدیک به 60 مدرسه، طی دهه های گذشته احداث شده اند و غیر قابل استاندارد هستند. وی همچنین به عدم حصار کشی 40 مدرسه دیگر در روستاهای تابعه این شهر اذعان کرد.

عبدالملکی در ادامه به عدم سیستم گرمایشی و سرمایشی در تعدادی از مدارس قروه و روستاعای تابعه آن اشاره کرد. این کارگزار رژیم همچنین گفت: که در طی یازده ماه گذشته سال جاری، بیش از 95 دختر دانش آموز در قروه در مقاطع دبیرستان و راهنمایی ترک تحصیل کرده و از جمله دلایل این امر را ازدواج زود هنگام دانش آموزان عنوان کرد.

لازم به ذکر است که، از علل ترک تحصیل دانش آموزان بویژه دانش آموزان دختر در ایران و شهرهای کردستان را علاوه بر ازدواج زود هنگام، میتوان عدم اجازه والدین، مشکلات اقتصادی و معیشتی، اخذ وجه نقد از دانش آموزان و عدم توانایی پردخت آن از سوی خانواده ها، غیر استاندارد بودن مدارس، عدم امکانات آموزشی در برخی از نقاط، دوری محل سکونت تا مدرسه و نهایتا بی کفایتی مسئولین را نام برد.AM:11:28:12/03/2019
‌ ‌ 672 ‌‌بار دیده شده‌‌