نقش مداخله جویانه قاسم سلیمانی در تمامی کشورهای خاورمیانه

آسونیوز/ براساس خبرهای منتشر شده، اخیرا "دیوید پترائوس" اولین فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق به بی بی سی گفته است که در سال ۲۰۰۷ پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی برون مرزی سپاه قدس برای او پیامی فرستاده و از او خواسته بود درباره نبرد با شبه نظامیان در بصره با او وارد مذاکره شود.

پیام قاسم سلیمانی به روایت فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق این بود که: ژنرال پترائوس شما باید بدانید که من قاسم سلیمانی سیاست ایران را در ارتباط با عراق کنترل می کنم و به جز عراق، کنترل سیاست ایران در سوریه، افغانستان و غزه و دیگر نقاط را نیز بر عهده دارم. از نکات مهم پیام قاسم سلیمانی این است که تو "منظور ژنرال آمریکایی" باید با من توافق کنی، دیپلمات های ایرانی و دیگران را فراموش کن، [برای حل بحران بصره] ما باید با هم توافق کنیم" به گفته آقای پترائوس، پیشنهاد قاسم سلیمانی از سوی او پذیرفته نشد.

پیش از این، موضوع ارسال پیام رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای قاسم سلیمانی خبرساز شده بود. "مایک پمپئو"، که اکنون وزیر خارجه آمریکاست، اواخر پاییز سال گذشته در زمانی که رئیس سازمان سیا بود، تأیید کرده بود که نامه ای هشدارآمیز برای قاسم سلیمانی، درباره حمله به منافع آمریکا در عراق فرستاده بود که "محمدی گلپایگانی"، رییس دفتر علی خامنه ای رهبر ایران، به وجود چنین نامه ای اشاره کرده بود.
لازم به ذکر است که، اظهارات این مقام پیشین دریایی آمریکا در برنامه ای در قالب یک مستند بر بی بی سی پخش شده است.AM:10:07:17/03/2019
‌ ‌ 478 ‌‌بار دیده شده‌‌