برگزاری مراسم سالیاد جانباختگان گوردان شوان در اردوگاه مرکزی حزب کومه له کردستان ایران+ عکس

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، صبح امروز برابر با 27 اسفندماه 1397 خورشیدی، همچون روال سالهای گذشته مراسمی در گرامیداشت یاد و خاطره رفقای جانباخته گردان شوان با حضور هیئت رهبری کومه له، اعضای دفتر سیاسی، رفقای کمیته مرکزی، دوستداران، هواداران و جمع کثیری از پیشمرگه های این حزب، در چندین پنل مختلف در اردوگاه مرکزی حزب کومه له کردستان ایران برگزار شد.

در ابتدای مراسم، سرود "بانگه واز" سرود رسمی کومه له در میدان طنین انداز شد و سپس حضار به یاد و احترام جانباختگان گردان شوان و تمامی جانباختگان راه آزادی و جنبش حق طلبانه ملت کورد، چندین لحظه سکوت کردند. سپس گزارشی اجمالی از چگونگی جانباختن رفقای گردان شوان از سوی مجری برنامه رفیق ژیلا دانشور به سمع و نظر حضار رسید.

پس از آن، پیام کمیته مرکزی حزب کومه له، از سوی رفیق اعظم قبادی پور از اعضای کمیته مرکزی پیشکش شد.

در پایان، دکلمه ای حماسی توسط رفیق کوثر فتاحی از اعضای کمیته مرکزی حزب قرائت گردید.

لازم به یادآوری ست که در روز 27 اسفندماه سال 1366 خورشیدی، بیش از 70 تن از پیشمرگه های کومه له در قالب گردان همشه قهرمان شوان، در حین بازگشت و جابجایی در منطقه حلبچه که توسط رژیم وقت بعث عراق شیمیایی شده بود، همزمان با نیروهای سرکوبگر رژیم اسلامی در نبردی قهرمانانه و نابرابر، جان عزیزشان را در راه آرمانها و اهداف کومه له و ملت کورد تقدیم کردند.

گرامیباد یاد و خاطره تمامی جانباختگان راه آزادی...AM:10:42:18/03/2019
‌ ‌ 466 ‌‌بار دیده شده‌‌