تحریم آمریکا علیه ایران، مانع کمک 700 میلیون دلاری ایران به تروریست های حزب الله شد

آسونیوز/ "برایان هوک" نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت: هر ساله ایران حدود 700 میلیون دلار بودجه مالی به تروریستهای حزب‌الله لبنان می‌دهد و بازگشت تحریم‌ها، جلوی این حمایت مالی را گرفته است.

"برایان هوک" در یک گفت وگوی خبری عنوان کرد، «پولی که یک شبه نظامی حزب الله میگیرد بسیار بیشتر از حقوقی است که یک آتشنشان در ایران دریافت میکند.»

هوک در ادامه ابراز داشت: «ما نشانه‌های این فشارها را می‌بینیم و شاهد هستیم که رهبر حزب‌الله از مردم می‌خواهد که پول به آن‌ها صدقه بدهند. چنین رفتاری خود نمونه بارزی است و این همان تاثیری ست که ما به دنبال آن هستیم.»

حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان در یکی از آخرین سخنرانی‌های خود از طرفدارانش خواسته بود به این گروهکمک مالی بشود تا بتواند فشاری که ناشی از تحریم‌ها به آن‌ها وارد شده را کم کند.

"برایان هوک" در حالی با این سایت مصاحبه کرده که "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا روز جمعه برای دیدار با مقامات لبنان در این کشور حضور دارد.

برایان هوک گفت: «پیام ما به دولت لبنان این است که بگوییم حزب‌الله یک سازمان تروریستی است. از سال 1997 از سوی ایالات متحده در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفته است – و این سازمان زندگی مردم لبنان را گرو گرفته و به قیمت بالابردن خطر جان مردم، خود را وقف جنگ با اسرائیل کرده است.»‌
AM:10:22:23/03/2019
‌ ‌ 290 ‌‌بار دیده شده‌‌