تحریم 31 شخص و شرکت ایرانی توسط آمریکا

آسونیوز/ بر اساس خبرهای منتشر شده، وزارت خزانه‌داری آمریکا 17 شرکت و 14 شخص حقیقی را که با "سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی" ایران مرتبط هستند، را وارد فهرست تحریمی خود کرد. چند شرکت دارویی در این لیست قرار دارند و اموال و حساب‌های تحریم شدگان در آمریکا بلوکه می‌شود.

علت این تصمیم، همکاری مستقیم و غیرمستقیم این افراد و شرکت‌ها با پروژه‌های اتمی رژیم ایران اعلام شده است. با این گام، اموال تحریم‌شدگان در آمریکا بلوکه و هر گونه معامله با آنها متوقف خواهد شد.

در این راستا، گروه "ابوریحان، بوعلی، شرکت پیشرو داروی پردیس، مرکز تحقیقاتی صدرا، مرکز تحقیقات فناوری و علوم شیخ بهایی" از جمله شرکت هایی هستند، که مورد تحریم قرار گرفته اند.

سازمان پژوهش‌ و نوآوری دفاعی ایران از نگاه کارشناسان، یکی از اهرم‌های مهم در پیشبرد برنامه اتمی این کشور است. مقامات ارشد دولت آمریکا گفته‌اند تحریم‌های جدید، هشدار به دانشمندانی است تابا این تشکیلات کار نکنند؛ در غیر این صورت با عواقب آشکاری روبرو خواهند شد.

آمریکا معتقد است که جمهوری اسلامی با بسیج شماری از متخصصان و محققان حوزه انرژی، دانش آنها را برای پروژه‌های اتمی به کار گرفته است.AM:10:37:23/03/2019
‌ ‌ 151 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌