توقیف یک کشتی ایرانی حامل هرویین در سریلانکا

آسونیوز/ براساس خبرهای منتشر شده، مقامات ساحلی سریلانکا یک کشتی رژیم ایران حامل هروئین را روز یکشنبه 4 فروردین 1398 در آب‌های ساحلی این کشور توقیف کردند.

روزنامه سریلانکایی "کولومبو گازیت" گزارش کرد ارزش این محموله هروئین  که مبدا آن بندر عباس بوده بیش از یک میلیارد روپیه این کشور برآورد شده است.

گفته می‌شود کشف و توقیف این کشتی در یک عملیات ویژه و با مشارکت پلیس و نیروهای دریایی سریلانکا در آب‌های جنوبی این کشور صورت گرفته است. تحقیقات مقامهای سریلانکا نشان داد سرنشینان کشتی بخشی از مواد مخدر را به دریا ریخته‌اند.

در همین ارتباط، پلیس ایتالیا روز 17 آبان 1397 فاش ساخت، 270 کیلو گرم هروئین مخفی شده در یک کانتینر را که با یک کشتی از ایران رسیده بوده را کشف کرد.  به گفته پلیس ایتالیا کشف این محموله در 20 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

خبرگزاری رویترز با مخابره این خبر افزود: این کشتی از بندرعباس آمده و در هامبورگ آلمان و والنسیا در اسپانیا پیش از رسیدن به بندر جنوا توقف کرده بود.

رویترز افزود: پلیس این هروئین را که در محموله‌های گل رز انبار شده بود، کشف کرده است.

لازم به ذکر است که مافیای مخدر رژیم ایران طی سالیان اخیر بیش از قبل فعال شده است و خصوصاً بعد از تحریم‌های آمریکا علیه این رژیم در کار قاچاق مواد مخدر به کشورهای مختلف شتاب بیشتر پیدا کرده است تا بدینوسیله بتواند از آثار ضربات تحریم‌ها بر خود بکاهد.PM:12:48:25/03/2019
‌ ‌ 303 ‌‌بار دیده شده‌‌