افزایش آمار تلفات انسانی ناشی از سیل اخیر در ایران

آسونیوز/ بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی خبرگزاریهای حکومتی، آمار تلفات انسانی سیل روزهای اخیر در ایران به 62 تن رسیده است. اما آمارهای غیر رسمی تعداد افراد کشته شده درا در جریان جاری شدن سیل را بیشتر از آمارهای اعلام شده حکومتی میدانند. در همین ارتباط و طبق آخرین آمار اعلام شده: دو تن از مصدومان ناشی از سیل شیراز که در بیمارستان بستری بودند، به سبب شدت جرحات وارده جان خود را از دست داده، و به این ترتیب آمار کشته های سیل شیراز به 21 تن رسیده است.

همچنین، استاندار همدان نیز تا کنون مرگ چهار تن را در این استان تائید کرده است. در همین راستا، تلفات انسانی ناشی از سیل در لرستان، به 15 تن رسیده و خسارتهای وارده در این منطقه به بیش از 15 هزار میلیارد تومان رسیده است. آب 440 روستای لرستان نیز تا هفته ای آتی قطع، و به صورت تانکر آبرسانی میشود. ارتباط با شهرستانهای کوهدشت، پلدختر، معمولان و رومشکان تا کنون برقرار نشده است.

روستاهای لرستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در شرایط اسفناک و بحرانی قرار دارند و هزار تن دیگر نیز آواره و بی خانمان شده اند. علاوه بر سیل، رانش زمین نیز مزیت بر علت شده است. همچنین بیش از 650 روستا در این استان آسیب جدی دیده اند و شهرستانهای ازنا و درود نیز کماکان در محاصره سیل قرار دارند. تا کنون نیز مصدومیت بیش از 166 نفر گزارش شده است.

لازم به یادآوریست که، آمار فوق الذکر تا آخرین ساعات 14 فروردین می باشد.
اخبار تکمیلی متعاقبا بروزرسانی خواهد شد...AM:09:09:04/04/2019
‌ ‌ 402 ‌‌بار دیده شده‌‌