قرار گرفتن نام سپاه در فهرست یک سازمان تروریستی

آسونیوز/ اخیرا رسانه ای بین المللی به نقل از خبرگزاری رویترز و به گفته سه مقام بلند پایه، آمریکا نام سپاه را در طی روزهای آتی در فهرست یک سازمان تروریستی قرار خواهد داد. اقدامی که قرار بر این است که، آمریکا روز دوشنبه آنرا به صورت رسمی اعلام کند.واشنگتن نخستین بار است که نام نهاد نظامی در یک کشور را در لیست سازمان های تروریستی خارجی قرار می دهد.

به گفته کارشناسان عرصه سیاسی و نظامی، در صورت تائید و اعلام رسمی نام سپاه در فهرست سازمان های تروریستی، تمام معالات مالی و همکاری های فنی این نیروی نظامی به سبب سیاه شدن نام افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با سپاه، مختل خواهد شد.

با این وجود پیشتر نیز سپاه پاسداران در لیست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته بود و شاخه برون مرزی سپاه "نیروی قدس" مشمول تحریم های آمریکا شده بود. همچنین به طور مستمر تروریست بودن سپاه همواره مطرح بوده است و در واکنش به این اقدام آمریکا، فرمانده سپاه در اقدامی متقابل، ارتش آمریکا را همردیف با داعش محسوب کرده است. در همین راستا، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز، مجددا مواضع اعلام شده از سوی رژیم اسلامی ایران را در تقابل با آمریکا را تائید کرده است.AM:09:29:07/04/2019
‌ ‌ 361 ‌‌بار دیده شده‌‌