دولت آمریکا سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد

آسونیوز/ در پی اعلام قبلی رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در لیست یک گروه تروریستی خارجی، امروز دوشنبه مورخه 8 آوریل 2019 میلادی برابر با نوزدهم فروردین ماه 1397 خورشیدی، آمریکا به طور رسمی سپاه پاسداران را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داد.

در همین زمینه، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد: امروز، من رسما برنامه دولتم برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله نیروی قدس را، ذیل بخش 219 قانون مهاجرت و امنیت، به عنوان سازمانی تروریستی اعلام می‌کنم. این تصمیم، کانون توجه و میزان فشار حداکثری بر رژیم ایران را بسط می‌دهد و خطرات معامله تجاری، یا پشتیبانی کردن از، سپاه پاسداران را شفاف می‌سازد.

اگر با سپاه پاسداران معامله کنید یعنی اینکه سرمایه تروریسم را فراهم کرده‌اید. این تصمیم واجد پیام روشنی به تهران است که حمایتش از تروریسم عواقب جدی بدنبال خواهد داشت. ما به فشار مالی خود و افزایش هزینه بر رژیم ایران بدلیل پشتیبانی‌اش از فعالیت‌های تروریستی، تا زمانی که از رفتار بدخواهانه و یاغی‌گرانه‌اش دست بردارد، ادامه می‌دهیم.

در همین ارتباط، جان بلتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ بعد از اعلام قرار گرفتن سپاه در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی از سوی دولت آمریکا، این اقدام را نشان دهنده تعهد آمریکا در خصوص فشار حداکثری به رژیم ایران دانسته، تا از این طریق به تروریسم به عنوان ابزار کشور داری پایان دهد.

بلتون در ادامه، به استفاده ایران از ترریسم برای هدف قرار دادن آیالات متحده و شرکا و متحدان این کشور اشاره کرد. همچنین ناتان سیلز، هماهنگ کننده امور ضدتروریسم وزارت خارجه آمریکا، با اعلام سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی عنوان کرد، حمایت از این گروه جرم فدرال است و با مجازات های سنگین روبرو خواهد شد.PM:07:15:08/04/2019
‌ ‌ 830 ‌‌بار دیده شده‌‌