اجرای حکم تبعید شهروند بهایی ساکن سنندج به میناب در استان هرمزگان

آسونیوز/ ذبیح‌الله رئوفی شهروند سالخورده بهایی اهل سنندج برای سپری کردن دوران تبعید خود به شهرستان میناب از توابع هرمزگان مراجعه کرد.

روز دوشنبه 26 فروردین ذبیح‌الله رئوفی، شهروند بهایی اهل سنندج که اواخر اسفند ماه سال گذشته پس از سپری کردن دوران محکویتش و با گرفتن عفو از زندان سنندج آزاد شده بود، برای تحمل حکم یک سال تبعید خود به واحد اجرای احکام شهر میناب در استان هرمزگان مراجعه کرد.

این شهروند بهایی که شهریور 1394 توسط ماموران وزارت اطلاعات در سنندج، به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و پس از یک هفته با سپردن وثیقه تا زمان دادگاه آزاد شده بود، مرداد ماه سال گذشته توسط شعبه چهار دادگاه تجدیدنظر کردستان به یک سال زندان و یک سال تبعید به شهرستان میناب محکوم شده بود.

آقای رئوفی که پیش از پایان یک سال محکومیت خود و در جریان آزادی زود هنگام در تاریخ 21 اسفند از زندان سنندج آزاد شده بود، پس از یک مرخصی کوتاه مدت، هفته گذشته با دریافت احضاریه‌ای از سوی شعبه چهار اجرای احکام دادگاه انقلاب شهرستان میناب برای سپری کردن دوران یک سال تبعید خود به این شهر احضار شد.AM:09:36:16/04/2019
‌ ‌ 327 ‌‌بار دیده شده‌‌