همبستگی کردستان در یاری رساندن به سیل زدگان

کمپین "هاودلی- همدردی"
با تلاش بی وقفه ی موسسات و تشکل های مردم نهاد، مجوز برپایی چادر و معرفی شماره حساب بانکی جهت جمع آوری کمک های مردمی در سنندج اخذ شد.
از امروز پنج شنبه مورخ 29 فروردین ماه به مدت چهار روز، چهار چادر در میدان آزادی، میدان کوهنورد، فیض آباد و میدان قانع بهاران برای جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم برپا خواهد بود.
موسسات خیریه ی سنندج، تشکل های مردم نهاد، کانون کوهنوردان کوردستان و فعالان فرهنگی- مدنی سنندج در برپایی، جمع آوری، انبار و ارسال به مناطق سیل زده و توزیع آن مستقیما نقش و نظارت دارند.
برای اتفاق نظر و همگرایی هر چه بهتر میان تشکل ها و فعالان مدنی شهرستان سنندج، عصر روز چهارشنبه مورخ 28 فروردین، یک نشست هم اندیشی با حضور جمع کثیری از این فعالان در سالن سرای سالمندان سنندج برگزار شد.
در این نشست، صلاح حقیقیان به عنوان مدیر عامل کانون کوهنوردان کوردستان تصریح کرد: جملگی ما می باید با تمام توان نسبت به جمع آوری کمک های مردمی و تحویل و توزیع آن به سیل زدگان همکار و همدل باشیم.
حقیقیان افزود: این حرکت را با هم آغاز و با هم به مقصود می رسانیم.
وی گفت: هدف همدلی و همدردی است؛ لذا با همکاری،  این راه راستین را با هم مشق خواهیم کرد.
در ادامه فردین اکبری، بازرس خانه ی خیرین استان کردستان و مدیر عامل موسسه ی خیریه ی روجیار نیز اظهار داشت: وضعیت مناطق سیل زده آن چنان بحرانی است که قابل وصف نیست.
اکبری گفت: خود در بخشی از مناطق سیل زده حضور یافته و وضعیت اسفناک مردم را از نزدیک دیده است.
وی افزود: مردم مناطق سیل زده نیازمند کمک هستند؛ لذا وجدان انسانی حکم می کند که ما در مقام انسان، به یاری آنان بشتابیم.
وی هم چنین در این نشست توصیه کرد: برای جمع آوری کمک های مردمی، باید از حضور و همکاری شخصیت های تاثیرگذار، طلب یاری کنیم.
وی در خاتمه بیان کرد: تیم هایی در نقش امداد رسان به منطقه اعزام خواهند شد.
در این نشست افرادی چون اشرف زانیار رییس خانه ی خیرین امیدواران کردستان و خانم شیرین خسرو بخش از فعالان مدنی سنندج به سخنرانی پرداختند.
هر یک از آنان بر این باور بودند که با توجه به عمق فاجعه در مناطق سیل زده و یاری رسانی مردمی به آن مناطق بسیار ضروری است.
اشرف زانیار گفت: می باید نسبت به هم نوع مصیبت زده احساس مسولیت کنیم.
خسروبخش نیز عنوان کرد: این نه نخستین و نه آخرین بحران خواهد بود؛ برای همین، باید با یک اقدام خیرخواهانه و انسان دوستانه، نسبت به جمع آوری کمک های مردمی اهتمام نماییم.
لازم به ذکر است که برای جمع آوری کمک های مردمی و تحویل آن به مردم مناطق سیل زده، کمیته ی راهبری متشکل از سه کارگروه "روابط عمومی"، "تدارکات و پشتیبانی" و "مالی و نظارتی" تشکیل شد. 
مسولان کارگروه روابط عمومی، آقایان دکتر اسعد غفوری (به نمایندگی از اساتید دانشگاهی) و مهندس کیوان زندکریمی (نماینده ی سازمان نظام مهندسی معدن کوردستان)؛ مسئولان کارگروه تدارکات و پشتیبانی، صلاح حقیقیان (مدیرعامل کانون کوهنوردان کردستان)، مهندس امید نامداری و مهندس امید محمودی (به نمایندگی از سازمان نظام مهندسی ساختمان)؛ و مسولان کارگروه مالی و نظارتی، فردین اکبری (بازرس خانه ی خیرین و مدیر عامل موسسه روجیار)، مهندش شادمان لهونی (نماینده جامعه مهندسین مشاور) و اشرف زانیار (رئیس خانه خیرین امیدواران کوردستان) عنوان شد.

PM:01:33:19/04/2019
‌ ‌ 646 ‌‌بار دیده شده‌‌