کنگرە آمریکا نشست خود را پشت درهای بستە انجام می دهد

امروز سه شنبه بیست و یکم ماه مه رؤسای وزارت دفاع و ستاد مشترک ارتش آمریکا بیش از پانصد نمایندۀ کنگرۀ آمریکا را از تنش های جاری میان این کشور و جمهوری اسلامی ایران مطلع می سازند. قرار است این نشست پشت درهای بسته برگزار شود.

قرار است وزیر دفاع آمریکا، پاتریک شاناهان، و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، ژنرال جوزف دانفورد، در این نشست شرکت دارند. بر اساس اخبار منتشرە در جراید آمریکایی همچنین قرار است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا، نیز در همین نشست سخنانی کند.

پنجشنبە گذشته یک گروه هشت نفره از نمایندگان آمریکا در جلسه ای مشابه شرکت جسته بودند، اما، نمایندگان حزب دموکرات آمریکا خواستار آن شدند که همه اعضای کنگره در جریان اخبار و اطلاعات مربوط به تنشهای جاری میان آمریکا و ایران قرار بگیرند. در روزهای اخیر تنش میان جمهوری اسلامی ایران و آمریکا بالا گرفتە. دیروز دوشنبه بیستم ماه مه دونالد ترامپ در اظهاراتی تهدیدآمیز گفته بود: پایان رسمی موجودیت ایران به وقوع خواهد پیوست، اگر جمهوری اسلامی ایران قصد جنگ داشته باشد.

همزمان لیندسی گراهام، نمایندۀ جمهوری خواه آمریکا و از نزدیکان دونالد ترامپ، با استناد به اظهارات جان بولتون، مشاور امور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، حکومت ایران را مسئول اقدام های خصمانۀ اخیر در خاورمیانه معرفی کرده و گفته بود که رژیم اسلامی ایران پاسخ نظامی سنگینی دریافت خواهد کرد، اگر بخواهد به منافع آمریکا آسیب برساند.

با این حال، برخی نمایندگان دموکرات کنگرۀ آمریکا با استناد به گزارش های سرویس های امنیتی این کشور سخنان لیندسی گراهام را تکذیب کرده اند.

آمریکا در مدت گذشتە از انجام مذاکرە با ایرانیان استقبال کردە و آن را نیز پیشنهاد دادە است، اما در مقابل ایران آن را رد کردەاند. علی خامنەیی رهبر جمهوری اسلامی مذاکرە با آمریکا را بە "سم تشبیە کردە و پیشتر در یک سخنرانی مذاکرە با آمریکا را "ممنوع کردە بود.PM:04:56:21/05/2019
‌ ‌ 211 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌