علی خامنه ای از برگزاری تجمعات دانشجویی در مقابل سفارتخانه ها استقبال کرد

آسونیوز/ چهارشنبه برابر با یکم خردادماه سال جاری، علی خامنه ای رهبر ایران طی نشستی با جمعی از دانشجویان بسیجی، به طور ضمنی از برگزاری تجمع دانشجویان در مقابل سفارتخانه ها استقبال کرد. خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود، همچون گذشته از سفارت آمریکا به عنوان لانه جاسوسی نام برد.

قابل یادآوری ست که حکام ایران در طول چهار دهه حکومتداری، با استفاده ابزاری از بسیجیان و لباس شخصی های منتسب به خود، بارها به سفارتخانه های برخی از کشورها حمله کرده و این اقدام منجر به بحران سیاسی و آشوب شده است.

به عنوان نمونه میتوان: اشغال سفارت آمریکا در سال 58 از سوی جمعی از دانشجویان به اصطلاح پیرو خط امام که منجر به تنش میان دوکشور شد، تجمع دانشجویان بسیجی و لباس شخصی ها در سال های 1390 و 1393 در مقابل سفارتخانه های انگلیس و عربستان و نهایتا موجب حمله و تخریب این دو سفارتخانه گردید، بالا رفتن از دیوار سفارتخانه دانمارک در سال 84 خورشیدی توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه موسوم به امام صادق و تخریب و به آتش کشیدن سفارتخانه انگلیس در سال 84 از سوی لباس شخصی های تندرو و افراطی وابسته به حکومت را نام برد.

اظهارات ضدونقیض خامنه ای در جمع دانشجویان درشرایطی گفته شد که به نوعی تحریک کننده بود و رهبر ایران از این مورد استقبال کرد. و این در حالی است که علی خامنه ای در سال 1367 عنوان کرده بود که کسی به سفارتخانه ها نزدیک نشود.AM:09:19:23/05/2019
‌ ‌ 548 ‌‌بار دیده شده‌‌