رسانه های حکومتی از بازداشت سه عضو یک حزب کُردی در سنندج خبر می دهند

آسونیوز/ امروز جمعه برابر با 10 خردادماه سال جاری، رسانه های حکومتی، از جمله صدا و سیمای مرکز کردستان از بازداشت سه عضو یکی از احزاب کردستانی در سنندج خبر دادند. صداو سیمای حکومتی در سنندج با انتشار ویدئو کلیپی اعلام کرد، که سه تن در جریان برگزاری روز قدس در این شهر از سوی نیروهای امنیتی و پلیس امنیت شهر سنندج بازداشت شده اند.

در همین ارتباط، یک سرکرده نظامی رژیم جمهوری اسلامی، عنوان کرد که سه فرد بازداشتی مسلح بوده و قصد عملیات در راهپیمایی حکومتی روز قدس را داشته اند. تا لحظه انتشار این خبر، هیچ گزارشی از هویت بازداشت شدگان منتشر نشده و یا مسئولیت این اقدام از سوی هیچ فرد یا گروهی پذیرفته نشده است.

قابل ذکر است که، رژیم جمهوری اسلامی و دستگاه های امنیتی وابسته به آن، هر از چندگاهی با سناریو سازی های مختلف که در طی سالیا متمادی نیز مشابه آن توسط نیروهای امنیتی صورت گرفته است، درصدد هر چه ملیتاریزه تر کردن مناطق کردنشین و فشار بر شهروندان کورد برآمده اند. حکومت ایران در سالیان تسلط بر ایران، به سبب نگاه و دید صرفا سیاسی و امنیتی به کردستان از هیچ تلاش و سناریویی در راستای اهداف مغرضانه خود در کردستان کوتاهی نکرده است.
این خبر تکمیل می شود...PM:03:35:31/05/2019
‌ ‌ 641 ‌‌بار دیده شده‌‌