سازمان امنیت ایالت بایرن آلمان/ تلاش ایران جهت دستیابی به سلاح های کشتار جمعی

آسونیوز/ سازمان امنیت ایالت بایرن آلمان "سازمان حفاظت از قانون اساسی آلمان" در گزارش 2018 خود به تلاش ایران در جهت دستیابی به سلاح های کشتار جمعی، پیشبرد برنامه موشکی و همچنین حمله سایبری و فعالیت های مذهبی در آلمان از سوی ایران اشاره دارد.

سازمان امنیت ایالتی بایرن آلمان، در گزارش سال 2018 خود به "دولت های خطرآفرین" از جمله کره شمالی، ایران، پاکستان و سوریه، اشاره کرده و عنوان میدارد که این کشورها در تلاشند زرادخانه های خود را در راستای دستیابی به سلاح های کشتار جمعی تجهیز نمایند.

در این گزارش به قوانین سختگیرانه آلمان و نظارت کامل و اساسی در مورد مسائل و موضوعات ذکر شده صورت گرفته است. با این وجود دولت های خطر آفرین مداوم با شیوه های مختلف و گوناگون در جهت دستیابی به این فناوری در صدد تماس با شرکت های مختلف در کشورهای دارای این فن آوری از جمله آلمان هستند.

بر اساس همین گزارش، دولت های فوق الذکر که در صدد دستیابی به سلاح های کشتار جمعی هستند، جهت تحقق اهداف خود به ایجاد و تاسیس کمپانیها و شرکت های جانبی با اسامی مختلف اقدام کرده تا از این طریق بتوانند مواد و تجهیزات مورد نیاز خود را وارد نمایند. از دیگر راه های وارد کردن مواد مورد نیاز از سوی این کشورها، مداخله دادن کشور ثالث بوده و یا اطلاعات ناموثق را به کشورهای مبدا می دهند.

گزارش 340 صفحه ای سازمان امنیت ایالت بایرن آلمان، با اشاره به توافق و تعهداتی که ایران در برجام در سال 2015 داشته، اشاره کرده و این توافق نامه را در راستای نظارت بر فعالیت های ایران مهم ارزیابی می کند. همچنین این سازمان بر سر اصل پایبندی ایران به تعهداتش نظارت و دقت نظر دارد.

در گزارش این سازمان آمده است که، در خصوص مسئله فناوری موشکی و همچنین سکوی پرتاب آن که در توافقنامه برجام قید نشده است، تلاش های ایران در جهت بدست آوردن این فناوری مشاهده می شود.PM:10:00:02/06/2019
‌ ‌ 511 ‌‌بار دیده شده‌‌