ادامه حمایت و پشتیبانی تسلیحاتی ایران از حوثی های یمن

آسونیوز/ طی روزهای گذشته علی فدوی از سرکردهای سپاه و جانشین فرمانده کل این نیروی سرکوبگر عنوان کرد که، اگر ما در یمن حضور مستمر داشته باشیم، تا کنون حوثی های یمنی به عربستان رسیده بودند.

این سرکرده نظامی سپاه اخیرا در یک برنامه تلویزیونی گفت، هر چند به سبب تحریمهای آمریکا کمک های مالی و تسلیحاتی ایران به حوثی های یمنی کمتر شده است، اما رژیم جمهوری اسلامی تا هر اندازه ای که در توان داشته باشد به حوثی ها کمک خواهد کرد.

فدوی در ادامه ابراز داشت که ما "سپاه" اگر بتوانیم در یمن نیز به همان اندازه سوریه حضور میدانی داشته باشیم، نیروهای حوثی به ریاض پایتخت عربستان می رسیدند. در حالی که ایران به طور مداوم حضور خود را در یمن رد می کند که کنشگران سیاسی و نظامی بارها از کمک های تسلیحاتی و مالی تهران به این گروه شبه نظامی انتقاد کرده اند.

در همین ارتباط، سازمان ملل متحد در سال گذشته طی گزارشی عنوان کرد که، بیشتر موشک هایی که در اختیار حوثی های یمنی قرار دارد، ساخت ایران بوده است. خبرگزاری رویترز نیز در این راستا در گزارشی ابراز داشت که، نیروی دریایی رژیم جمهوری اسلامی ایران از طریق سومالی نیازهای تسلیحاتی شبه نظامیان حوثی را تامین می کند.

به اذعان علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، به علت حمله نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان بر علیه نیروهای حوثی، کمک های ایران به این گروه کمتر شده است.

لازم به ذکر است که، طی دوسال گذشته نیروهای شبه نظامی حوثی با تجهیزات نظامی از جمله موشک و پهبادهای ساخت ایران، مواضع مختلف در عربستان از جمله منابع و تاسیسات نفتی را مورد هدف قرار داده اند.AM:09:50:03/06/2019
‌ ‌ 529 ‌‌بار دیده شده‌‌