تشدید برخوردهای قضایی و انتظامی با مخالفان حجاب اجباری

آسونیوز/ طی روزهای اخیر و با تشدید فشار و برخورد کارگزاران حکومتی، افراد تندرو وابسته به سپاه و بسیج، نهادهای امنیتی با مخالفان حجاب اجباری، روز دوشنبه برابر با 20 خردادماه سال جاری، ابراهیم رئیسی از نزدیکان علی خامنه ای و رئیس دستگاه قضایی رژیم، در نشست مسئولان این قوه، عنوان کرد که دستگاه قضایی در کنار دولت و نیروی انتظامی اجازه ناهنجاری را در جامعه نمی دهد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، دستگاه قضایی، ناجا و دیگرضابطان قضایی را به حمایت به اصطلاح از "آمران به معروف و ناهیان از منکر" فراخواند.

در همین راستا نیز سرکرده سپاه قدس گیلان اخیرا از تشکیل بیش از دو هزار گروه امر به معروف و نهی از منکر در قالب مبارزه با بد حجابی خبر داده است. گشت زنی نیروهای بسیجی، دستگاه قضایی و غیره تنها به مبارزه با بدحجابی محدود نشده است و پلمپ برخی از واحدهای صنفی و همچنین دستگیری اخیر برخی از صاحبان رستورانها و مراکز عمومی نیز در دستور کار عوامل آتش به اختیار رژیم قرار گرفته است.

با این وجود سرکوب و اعمال تبعیض جنسیتی بر علیه زنان پدیده تازه ای در جمهوری اسلامی نیست و ریشه این بی عدالتی به چهار دهه زمامداری و تسلط این رژیم بر ایران بر میگردد. ضمنا، تحمیل حجاب بر زنان یکی از راه های صیانت از اسلام و نظام ایران عنوان شده و شوربختانه تا کنون نیز ادامه دارد.PM:03:08:11/06/2019
‌ ‌ 635 ‌‌بار دیده شده‌‌