کامیاران/ خودکشی یک شهروند زن منجر به مرگ وی شد

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، در استمرار خودکشی ها در شهرهای کردستان، دیروز چهارشنبه برابر با 22 خردادماه سال جاری، یک زن 25 ساله کورد با هویت "ژیلا مظفری" اهل روستای "پشته" از توابع کامیاران به علت معضلات و مشکلات خانوادگی اقدام به خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد.

در همین ارتباط، طی روزهای گذشته نیز یک زن کورد ایلامی به سبب مشکلات خانوادگی به شیوه حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد. همچنین یک زن 47 ساله دیگر به دلیل مشابه در محله میثم ارومیه از سوی همسرش به قتل رسید.

لازم به ذکر است که، با توجه به وضعیت و شرایط موجود کنونی اجتماعی و همچنین نگاهی آماری به ارقام و آمار منتشر شده پیرامون خودکشی ها، بلاخص خودکشی زنان در کردستان، از ابتدای سال 2019 میلادی تا کنون، بیش از 60 زن در مناطق مختلف کردستان به شیوه و طرق های گوناگونی از جمله، خودسوزی، خوردن قرص، حلق آویز کردن و غیره به زندگی خود پایان داده اند.

هرچند آمار دقیقی جهت تنویر افکار عمومی از سوی هیچ نهاد مرتبطی در مورد خودکشی ها در ایران منتشر نمی شود، اما آمارهای غیر رسمی از روند افزایشی میزان خودکشی در ایران و شهرهای کردستان خبر میدهند.

عدم حمایت قانونی، عدم توجه کافی و نبود نهادهای مدنی فعال در حوزه حمایت از زنان، فقر آموزشی و جبر فرهنگی و غیره، زندگی روزمره زنان را با خطرو چالشی جدی مواجه کرده است و این مهم، در افزایش نرخ خودکشی زنان در کردستان موثر است.PM:12:00:13/06/2019
‌ ‌ 562 ‌‌بار دیده شده‌‌