همزمان با گرامیداشت روز پیشمرگه کومه له، مراسم پیوستن جمعی دیگر از فرزندان انقلابی کردستان به صفوف مبارزاتی کومه له برگزار شد

آسونیوز/ عصر امروز جمعه برابر با 31 خرداد ماه 1398 خورشیدی، مراسم بزرگداشت 31 خرداد روز پشمرگه کومه له با حضور هیئت رهبری، هواداران و دوستداران و جمع کثیری از پیشمرگه های کومه له در اردوگاه مرکزی حزب کومه له کردستان ایران برگزار شد. این مراسم همزمان بود با ملحق شدن جمعی دیگر از فرزندان انقلابی کردستان تحت عنوان "جانباختگان دالاهو" به صفوف مبارزاتی کومه له.

ابتدای مراسم رفیق ادریس عبدی جانشین کمیته مرکزی و از مجریان مراسم به شرکت کنندگان خیر مقدم گفته و سپس قطعه شعری را به حاضرین پیشکش کرد. سپس رفیق ژیلا دانشور ضمن خوش آمدگویی به حضار، لیست برنامه های این مراسم را قرائت کرد. پس از آن سرود بانگه واز سرود رسمی کومه له در میدان پخش شد و حاضرین به یاد و احترام اولین جانباخته کومه له "کاک سعید معینی ملقب به خانه" و تمامی جانباختگان کومه له و راه آزادی چندین لحظه سکوت کردند. ادامه مراسم همراه بود با قرائت زندگینامه رفیق جانباخته کاک خانه معینی از سوی ژیلا دانشور از مجریان برنامه.

پس از آن پیام کمیته مرکزی حزب از سوی "رفیق حسین پناهی" از اعضای کمیته مرکزی حزب به سمع و نظر حضار رسید. در بخشی از پیام کمیته مرکزی به خصلت ها، خصوصیات و فداکاری های پیشمرگه کومه له در طول 40 سال مبارزه اشاره شد. بخش دیگری از پیام کمیته مرکزی به فداکاری و زحمات خستگی ناپدیر رفیق جانباخته کاک سعید معینی در طول دروران مبارزاتیش " از زمان مبارزات مخفی در رژیم گذشته تا زمان جانباختن این رفیق مبارز" اشاره داشت.

در ادامه، گروه سرود بانگه واز سرودی حماسی را به مناسبت گرامیداشت روز پیشمرگه کومه له را به حضار پیشکش کردند.

سپس جمعی دیگر از فرزندان انقلابی کردستانتحت نام "جانباختگان دالاهو" پس از اتمام دروه سیاسی و نظامی در مرکز آموزش کومه له، سلاح و کارت های خود را از دست رفیق علی بهمنی "مسئول مرکز آموزش" دریافت کرده و رسما به صفوف مبارزاتی پیشمرگه های کومه له ملحق شدند.

به این ترتیب بخش نخست مراسم به پایان رسید و بخش دوم مراسم نیز به پذیرایی از حضار و رقص و پایکوبی اختصاص یافت.



PM:10:02:21/06/2019




‌ ‌ 618 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌