توپباران بخشی از نوار مرزی خاک اقلیم کردستان عراق با کردستان ایران و تعدادی از پایگاه های حزب کومه له کردستان ایران توسط سپاه پاسداران

آسونیوز/ بنا به گزارش رسیده به مرکز خبری آسونیوز، در پی کشته و زخمی شدن چندین تن از عوامل سپاه در برخی از نقاط کردستان از جمله در پیرانشهر، نقده و جوانرود، ظهر امروز برابر با 19 تیرماه سال جاری، سپاه پاسداران مناطقی از سیدکان، چومان و بربزین از توابع اقلیم کردستان عراق و همچنین روستاهای "دیری، داسنیا، تلان، بی قوشبک، دوستانا" را مورد حملات توپخانه ای قرار داد.

در این توپباران، یک دختر 18 ساله با هویت "زیتون قادر" جان خود را از دست داد و دو برادر نامبرده نیز با اسامی "سیروان قادر 22 ساله و اسماعیل قاد 14 ساله" به شدت زخمی شدند. ضمنا، در این اقدام سپاه پاسداران بر علیه شهروندان مدنی اقلیم کردستان، خسارات فراوانی به مزارع و محیط زیست منطقه وارد شده است.

گفتنی ست که در جریان توپباران سپاه، دو کودک خردسال نیز جان خود را از دست داده و چندین تن دیگر به شدت زخمی شده اند.

ضمنا، برخی از مقرات و پایگاه های حزب کومه له کردستان ایران و تعدادی دیگر از پایگاه های احزاب کوردی از سوی نیروهای سپاه توپباران شدند.

در همین ارتباط، بامداد امروز چهارشنبه برابر با 19 تیر98/ 20 ژوئیه 2019 میلادی، سپاه پاسداران با حملات توپخانه ای چندین نوبت ارتفاعات روستای "بیوله" از توابع شهرستان جوانرود را مورد هدف قرار داده است. این اقدام سپاه و نیروهای امنیتی همراه بود با گشت زنی بالگردهای نظامی سپاه بر فراز بیشتر شهرهای کردستان. همچنین نیروهای بسیج و سپاه در مناطق مختلف کردستان از جمله پیرانشهر، اشنویه، سردشت، مریوان، سنندج، جوانرود، روانسر، پاوه، ارتفاعات شاهو در کامیاران و دیگر نقاط کردستان اقدام به ایجاد ایست و بازسی های متعددی کرده و موجبات آزار و اذیت شهروندان را فراهم کردند.

گزارشات حاکی از آن است که سپاه پاسداران امروز چهارشنبه مناطقی از منطقه صومای برادوست نیز مورد حملات گسترده توپخانه ای قرار گرفته و در جریان این حملات یکی از شهروندان نیز جان خود را از دست داده است.

بر اساس همین گزارش، خطوط ارتباطی بیشتر مناطق دچار اختلال وقطعی بوده، و شهروندان به مدت چندین ساعت از دسترسی به شبکه های اجتماعی محروم بودند.PM:07:45:10/07/2019
‌ ‌ 508 ‌‌بار دیده شده‌‌