تداوم توپباران احزاب کورد در مناطق مرزی کردستان ایران و عراق

آسونیوز/ بنا به اخبار و گزارشات رسیده به مرکزی خبری آسونیوز، امروز پنجشنبه برابر با 20 تیرماه سال جاری، رژیم جمهوری اسلامی ایران از راه پهباد، توپخانه و بالگردهای نظامی خود برای دومین بار متوالی اقدام به توپباران پایگاه ها و مقرات احزاب کوردی کردند.

 

در همین منابع مطلع و نزدیک به حزب کومه له کردستان ایران عنوان کرد که، پایگاه های حزب کومه له کردستان ایران برای چندمین بار مورد حملات توپخانه ای قرار گرفت و بالگرد های نظامی و پهبادهای بدون سرنشین سپاه نیز به طور مداوم و مستمر اقدام به گشت زنی و ملیتاریزه کردن منطقه نمودند.

طی دو روز اخیر رژیم جمهوری اسلامی با تمامی امکانات توپخانه ای و حمایت لجستیکی اقدام به مناطق مرزی "بربزین، هلگورد، کیلشین و دیگر نوار مرزی حائل میان کردستان ایران و عراق کرده است و در مواردی نیز مناطقی از خاک کردستان عراق را مورد هدف مستقیم قرار داده است. توپباران این مناطق علاوه بر ضر و زیان گسترده به مراتع، جنگلها و کشاورزی مردم محلی، موجب کشته و زخمی شدن چندین تن شده است.

در جریان توپباران امروز پنجشنبه مورخه 20 تیرماه سه نفر از پیشمرگه های حزب کومه له زحمتکشان زخمی، و وضع عمومی یکی از آنان مناسب نیست. در همین راستا نیز روز گذشته سه عضو یک خانواده از شهروندان محلی اقلیم کردستان کشته و زخمی شدند.

لازم به ذکر است که در طی چند سال گذشته، این توپباران به صورت مداوم و گسترده بوده است و این امر به نوعی نشان از ترس و وحشت رژیم مبنی بر تحولات اخیر و فشار جامعه جهانی بر این کشور می باشد.

امروز رژیم اسلامی تردد در مناطق مرزی و ارتفاعات دالانپر، بوزسینا و شهیدان را برای عموم مردم ممنوع کرده است. پیشتر نیز سپاه مناطقی ازنوار مرزی جوانرود و نواحی و ارتفاعات اطراف آنرا مورد حملات توپخانه ای قرار داده بود.

سرکرده های سپاه طی چند روز اخیر بارها اقلیم کردسستان عراق و همچنین احزاب کورد اپوزیسیون را به حملات نظامی انتقامجویانه تهدید کرده اند.
PM:08:59:11/07/2019
‌ ‌ 760 ‌‌بار دیده شده‌‌