تهدید مرزنشینان کُرد از سوی ابراهیم رئیسی

آسونیوز/ ابراهیم رئیسی "رئیس دستگاه قضایی ایران" در جریان سفر اخیر خود به کردستان، اعلام کرد که رژیم جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی نا امنی در مناطق مرزی کردستان را بر نمی تابد. این سرکرده و کارگزار حکومت اسلامی در جریان سفر یکروزه خود به سنندج با تعدادی از خانواده های مزدوران و مهرهای وابسته به حکومت و همچنین افراد دست چین و انتخابی وابسته دیدار و گفتگو کرد.

در جریان سفر رئیسی به کردستان نهادهای امنیتی و حفاظتی از منتقدان و فعالین سیاسی و مدنی خواستند که از نوشتن و یا هر گونه نقد انتقادی بجد خودداری کنند.

شایان ذکر است که، در حالی رئیسی عنوان می کند که هیچ گونه نا امنی را در مناطق مرزی کردستان تحمل نمی کنیم که هر روزه شاهد کشتار کولبران و کاسبکاران از سوی نیروهای نظامی رژیم ایران در مناطق مرزی کردستان هستیم. رئیسی از برخورد با مخلان اجتماعی سخن می گوید اما از بازداشت ده ها و صدها شهروند کورد و یا اعدامهای فله ای شهروندان کورد در زندانهای ایران سخنی به میان نمی آورد.

این کارگزار حکومتی از بیکاری، فقر شدید معیشتی و اقتصادی که ناشی از ناکارآمدی و نگاه امنیتی رژیم به کردستان است، گسترش اعتیاد، طلاق و ده ها مورد و معضل اجتماعی که خود دستگاه قضایی و حکومت مسبب و بانی آن هستند، حرفی نمی زند.AM:11:36:16/08/2019
‌ ‌ 422 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌