سوم شهریورماه سالروز جانباختن سه تن از رفقای کومه له گرامی باد

آسونیوز/ سوم شهریورما سال 1397 خورشیدی تیمی از پیشمرگه های جانباخته کومه له، رفقا "ارسلان جوزک و پرویز عبدی" حین بازگشت از یک ماموریت تشکیلاتی در منطقه "وله ژیر" مریوان در کمین نیروهای سرکوبگر سپاه افتاده و پس از نبردی نابرابر جان عزیزشان را تقدیم به آرمانهای بلند کومه له و جنبش مبارزاتی ملت کورد کردند.

رفیق جانباخته ارسلان جوزک فرزند کاک کریم و دایه فاطمه، در سال 1371 خورشیدی در خانواده ای مبارز در شهر بوکان متولد شد. در سال 1392 خورشیدی با رفقای کومه له در بوکان ارتباط برقرار کرده و با اهداف و آرمانهای کومه له و ملت کورد آشنا شد و در صفوف رفقای تشکیلات مخفی این حزب فعالیت خود را آغاز کرد.

رفیق ارسلان پس از چندسال کار مخفی، در بهار 1396 خورشیدی رسما به صفوف مبارزاتی پیشمرگه های کومه له ملحق شد. رفیق ارسلان در سال گذشته "97" جان عزیز خود را تقدیم به جنبش مبارزاتی ملت کورد کرد.

رفیق جانباخته پرویز عبدی مُلقب به آواره فرزند دایه سلطنه و کاک صلاح متولد 1371 در روستای "جلیله" در خانواده ای انقلابی از توابع مریوان متولد شد. رفیق پرویز در دوران نوجوانی به سبب وجود چندین جانباخته کومه له در روستا با سیاست های حزب آشنا شد. در سال 2013 میلادی با زاگرس کومه له ارتباط برقرار کرده و سپس کار و فعالیت مخفی خود را در شهر مریوان و حومه آن آغاز نمود. رفیق پرویز به همراه رفیق ارسلان در سوم شهریور ماه 97 خورشیدی جان خود را فدای اهداف کومه له و آرمانهای برحق ملت کورد کرد.

رفیق جانباخته ناصر بانوچ از اهالی روستای "ئیسەوڵێی" از توابع بخش سرشیو مریوان بوده و از دوران نوجوانی با سیاست های کومه له آشنایی پیدا کرد و در سال 2015 میلادی با تشکیلات مخفی کومه له "زاگرس" ارتباط نزدیک و تنگاتنگی داشت. رفیق ناصر همچون دیگر جوانان کورد به سبب اعمال سیاست های مغرضانه حکام ایران در قبال ملت کورد و فقدان فرصت های شغلی و همچنین فقر مالی به شغل پرمخاطره کولبری روی آورد و متاسفانه در سوم شهریور ماه سال گذشته در نوار مرزی کردستان ایران و عراق به علت انفجار مین جان عزیز خود را از دست داد.

زنده باد یاد و نام تمامی جانباختگان کومه له و تمامی جانباختگان را آزادی...PM:01:04:23/08/2019
‌ ‌ 442 ‌‌بار دیده شده‌‌