تکرار تاریخ!

تنظیم/ آرام محمدی

آسونیوز/ سوم شهریورماه یادآور چندین اتفاق دلخراش در کردستان می باشد...

سوم شهریورماه 1358 خورشیدی یادآور اعدام 9 تن از مبارزان سیاسی و خوشنام شهر مریوان به دستور خلخالی جلاد "نماینده شرع و حاکم وقت خمینی در کردستان" است. تکرار این تراژدی و تاریخ تلخ در 39 همین سال تسلط رژیم جمهوری اسلامی بر ایران و کردستان در مورخه سوم شهریورماه سال 1397 خورشیدی تکرار شد.

سوم شهریور ماه 97 خورشیدی دو جانباخته مبارز کومه له رفقا "ارسلان جوزک و پرویز عبدی" در حین بازگشت از یک ماموریت تشکیلاتی در حوالی روستای "وله ژیر" از توابع مریوان جان عزیزشان را فدای آرمانهای بلند کومه له و ملت کورد کردند. از سوی دیگر یکی از اعضای کومه له با هویت "ناصر بانوج" در نوار مرزی کردستان ایران و عراق حین کولبری روی مین رفته و جان خود را از دست داد. رفیق ناصر بانوج در بخش تشکیلات مخفی کومه له مشغول فعالیت بود.

سوم شهریور 1397 خورشیدی، چهار تن از فعالین زیست محیطی با اسامی "شریف باجور، امید کهنه پوشی، رحمت حکیمی نیا، محمد پژوهی" در اقدامی انسانی و در جریان خاموش کردن جنگل های "سلسی و ره شه ده" از توابع مریوان جان خود را از دست دادند.

سال 58 خورشیدی در چنین روزی 9 تن از مبارزان سیاسی رفقا "حسین و امین مصطفی سلطانی، حسین پیر خزری، احمد پیر خزری، ناصر نسیمی، فایق عزیزی، علی داستان، احمد قادر زاده و دیگر رفقای جانباخته" توسط ماشین کشتار رژیم جمهوری اسلامی به جوخه های اعدام سپرده شدند و در سوم شهریور 97 خورشیدی این تاریخ که صرفا ناشی از نگاه و دید مغرضانه حکام ایران در قبال ملت کورد است، تکرار شد.

حال با گذشت 40 سال از عمر این رژیم جعلی، فکر و اندیشه کاک فواد کماکان سرلوحه فعالیتهای مبارزاتی و روزمره شهروندان کورد می باشد...PM:03:59:25/08/2019
‌ ‌ 450 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌