سالیاد کاک فواد مصطفی سلطانی و کاک صدیق کمانگر در اردوگاه مرکزی حزب کومه له گرامی داشته شد

همزمان با بزرگداشت یاد کاک فواد مصطفی سلطانی و کاک صدیق کمانگر، جمعی دیگر از فرزندان انقلابی کردستان به صفوف مبارزاتی کومه له محلق شدند.

آسونیوز/ عصر دیروز تاریخ نهم شهریورماه 1398 خورشیدی برابر با 31 آگوست 2019 میلادی با حضور هیئت رهبری، دوستان و هواداران، و جمع کثیری از پیشمرگه های کومه له مراسم بزرگداشت نهم و سیزدهم شهریور سالروز جانباختن رفیق فواد مصطفی سلطانی و رفیق صدیق کمانگر از موسسان و رهبران جنبش رهایی بخش ملت کورد در اردوگاه مرکزی این حزب برگزار شد.

همزمان با برگزاری سالیاد رهبران کومه له، جمع دیگری از فرزندان انقلابی کردستان تحت عنوان "جانباختگان مهاباد" پس از گذراندن دوره سیاسی و نظامی به طور رسمی به صفوف مبارزاتی پیشمرگه های کومه له ملحق شدند.

مراسم با پخش سرود بانگه واز سرود رسمی کومه له آغاز، و سپس حضار به یاد و احترام رفقای جانباخته و تمامی جانباختگان راه آزادی چندین لحظه سکوت کردند. سپس قطعه شعری از سوی مجری برنامه ژیلا دانشور قرائت شد. در ادامه رفیق عبدالله آذربار از اعضای دفتر سیاسی، به نمایندگی از هیئت رهبری کومه له سخنانی را در رابطه با شخصیت و کاریزمای کاک فواد و کاک صدیق ایراد کرد.

آذربار درتداوم سخنان خود ضمن عرض تبریک به رفقای تازه ملحق شده، به گوشه ای از زندگی مبارزاتی کاک فواد و کاک صدیق اشاره کرد. وی به نقش اساسی و حضور موثر این دو رهبر برجسته کورد مبنی بر سازماندهی توده های مختلف مردمی جهت تقابل با یورش همه جانبه رژیم ایران به فرمان خمینی به کردستان اشاره نمود. همچنین عبدالله آذربار به برخی از جریانات از جمله "هیئت نمایندگی ملت کورد در سال 58، کوچ تاریخی مریوان، ایستادگی و مقاومت همه جانبه در جنگ 24 روزه سنندج" و بسیاری دیگر از موارد که از سوی کاک فواد و کاک صدیق رهبری می شد، اشاره نمود. پس از آن اطلاعیه مرکز همکاری احزاب کردستان ایران "متشکل از چهار حزب کوردی" که به مناسبت گرامیداشت نهم وسیزدهم شهریور سالیاد جانباختن کاک فواد مصطفی سلطانی و کاک صدیق کمانگر صادر شده بود، توسط رفیق مختار احمدی عضو کمیته مرکزی به سمع و نظر حضار رسید.

ادامه مراسم همراه بود با اجرای سرودی حماسی از سوی گروه سرود بانگه واز. سپس رفقای تازه ملحق شده به کومه له، کارت و سلاح خود را از دست رفیق علی بهمنی مسئول آموزشگاه نظامی و از اعضای کمیته مرکزی دریافت کردند. در پایان مراسم حضار ضمن تجدید عهد و میثاق با جانباختگان کومه له و تمامی جانباختگان راه آزادی و مکتب سوسیالیزم، یکبار دیگر با آرمانهای بلند کومه له و اهداف و اندیشه کاک فواد و کاک صدیق پیمان وفاداری بستند و نهایتا مراسم با پخش چندین سرود حماسی پایان یافت.AM:08:50:01/09/2019
‌ ‌ 707 ‌‌بار دیده شده‌‌