واکنش های داخلی و بین المللی به مرگ سحر خدایار مُلقب به دختر آبی

آسونیوز/ در پی خودسوزی سحر کاظمی مُلقب به دختر آبی که طی روزهای گذشته به نشانه اعتراض به صدور حکم شش ماه حبس تعزیری مبنی بر ورود غیر قانونی وی به ورزشگاه آزادی در مقابل یکی از مراکز قضایی در تهرام اقدام به خودسوزی کرده بود، مرگ این دختر جوان واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی در پی داشت.

در همین ارتباط، فدراسیون جهانی فوتبال فیفا ضمن محکوم کردن مجدد عدم اجازه ورود بانوان به ورزشگاه ها و اماکن ورزشی از سوی کارگزاران حکومتی، مجددا خواستار بازبینی رویکرد مسئولین رژیم جمهوری اسلامی به این مسئله شد.

جمعی از ورزشکاران و فعالین مدنی و سیاسی داخلی و خارجی نیز خواستار تحریم و بایکوت کردن مبنی بر ورود و رفتن به ورزشگاه ها و اماکن ورزشی شده اند.

در قانون اساسی ایران هیچ مانعی برای ورود بانوان به سالن ها و اماکن ورزشی وجود ندارد، اما و متاسفانه از زمان تسلط حکام رژیم ایران تا کنون و با دخالت ائمه جمعه و اعمال نفوذ مراجع به اصطلاح تقلید در قم و مشهد و برخی دیگر از نقاط ایران، این امر تا کنون تحقق نیافته و همچنین هیچ تمهیداتی جهت ورود بانوان به ورزشگاه ها در دستور کار نبوده و نیست  و زنان همواره مورد آپارتاید جنسی قرار می گیرند.AM:11:42:11/09/2019
‌ ‌ 433 ‌‌بار دیده شده‌‌