نگاهی گذرا به اعتصاب سراسری کسبه و بازاریان در ٢١ شهریور ٩٧ خورشیدی در کردستان

تنظیم/ آرام محمدی
آسونیوز/ ٢١ شهریورماه سال ٩٧ خورشیدی نشانگر اتحاد و یکپارچگی شهروندان کورد در کرستان ایران و همچنین بیانگر عدم حقانیت و غیر مشروع دانستن رژیم جمهوری اسلامی ایران است.

٢١شهریورماه، سالیاد اعتصاب تاریخی شهروندان کورد در اقصی نقاط کردستان مبنی بر محکوم کردن اعدام سه تن از زندانیان سیاسی "رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی" و همچنین موشکباران مقر احزاب کورد، که در ١٧ شهریور همان سال توسط رژیم ایران صورت گرفت، می باشد.

پس از وقایع ١٧ شهریور سال گذشته، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدامات جنایتکارانه رژیم جمهوری اسلامی ایران، از تمامی شهروندان، بازاریان و کسبه کورد درخواست کرد که در تاریخ ٢١ شهریورماه "در اینجا منظور شهریور سال ٩٧ می باشد" با تعطیلی مغازه ها و محل کسابت خود و بایکوت کردن رژیم جمهوری اسلامی ایران، اعدام زندانیان سیاسی کورد و موشکباران پایگاه ها و مقرات احزاب کوردی را محکوم نمایند.

در همین ارتباط نیز کارگزاران و دست اندرکاران حکومتی و عوامل امنیتی رژیم ایران با تهدید، ارعاب، بازداشت شهروندان و فعالین مدنی تلاش فراوانی را در جهت خنثی کردن اعتصاب یکپارچه و شکستن اتحاد شهروندان کورد را بکار گرفتند. اما تمامی سناریوهای عوامل امنیتی و کارگزاران حکومت نتیجه ای جز شکست نداشت و شهروندان کورد با اعتصاب سراسری در کردستان یکبار دیگر نشان دادند که این اعتصابات بمثابه یک رفراندوم همگانی بود، که رژیم جمهوری اسلامی را شُکه کرد.

اتحاد و همبستگی شهروندان کورد در ٢١ شهریورماه سال گذشته، از یک سو تمامی نقشه های رژیم ایران را در قبال ملت کورد یکبار دیگر با شکست مواجه کرد و شهروندان کورد در این روز پیام اتحاد خود را به گوش کارگزاران حکومتی رساندند. و از سوی دیگر اعتصاب سراسری در کردستان نشان از واقعیتی ست که، شهروندان کورد همواره و در همه حال حامی و پیشتبان احزاب کوردی هستند.PM:01:30:12/09/2019
‌ ‌ 384 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌