واکنش های جهانی در مورد حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان

آسونیوز/ در پی حملات روزهای گذشته به پالایشگاه ها و تاسیسات نفتی عربستان، برخی از کشورهای منطقه و جهان ضمن محکوم این حملات، خواستار برخورد جدی و صریح با عاملان این دست از اقدامات شدند.

در همین راستا، امانوئل مکرون "رئیس جمهوری فرانسه" گفت که گروهی از کارشناسان این کشور را جهت تحقیق منشاء این حملات به عربستان اعزام می شوند.

آمریکا نیز ضمن محکوم کردن رژیم ایران مبنی بر قرارگرفتن پشت این حملات، تقویت پایگاه های نظامی شاهزاده سلطان در خاک عربستان و تعامل با قدرت اروپایی را خواستار شد.

عربستان سعودی نیز در اولین واکنش و اقدام متقابل با این مسئله عنوان کرد که به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز خواهد پیوست. شورای وزیران سعودی نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که، این اقدام در راستای تخریب صلح جهانی و بین المللی و همچنین اخلال در بازار انرژی جهان صورت گرفته است.

در همین زمینه کویت و برخی دیگر از کشورهای منطق و جهان از جمله آمریکا و کویت به نیروهای نظامی خود در منطقه آماده باش داده اند.

سخنگوی نخست وزی بریتانیا نیز روز سه شنبه برابر با 17 تامبر عنوان کرد که، بوریس جانسون با آنگلا مرکل "صدر اعظم آلمان" در خصوص ضرورت هماهنگی با دیگر همپیمانان جهانی برای واکنش دسته جمعی به حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان توافق کرده اند.

آمریکا نیز ضمن محکوم کردن این حمله، آنرا منتسب به ایران دانسته و مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور جهت برسی واکنش به عربستان به این کشور سفر کرده است. مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز عنوان کرده که این کشور آماده دفاع از منافع خود و متحدانش در منطقه است.


 


AM:11:16:18/09/2019
‌ ‌ 322 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌