ضرب و شتم کارگران آذر آب اراک توسط نیروهای امنیتی

آسونیوز- در تداوم ضرب و جرح اصناف مختلف و بلاخص جامعه کارگری در ایران، طی روزهای اخیر و با توجه به اعتراضات گسترده کارگران شرکت صنایع آذرآب مبنی بر عدم تحقق مطالبات و خواسته هایشان، یکشنبه برابر با 28 مهرماه و در دومین هفته از اعتراضات خود اقدام به تجمع در منطقه شهر صنعتی اراک کردند.

بر پایه گزارشات منتشر شده در خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی، دخالت ماموران امنیتی و گارد ویژه، موجب ضرب و شتم و به خشونت کشیده شدن اعتراضات مسالمت آمیز کارگران با عوامل حکومتی شد. همچنین در جریان برخورد ماموران حکومتی با کارگران، دستکم 21 تن از آنان بازداشت شدند.

در همین ارتباط، کارگران آذرآب اراک در حرکتی اعتراضی، اقدام به مسدود کردن ریل آهن شمال به جنوب کردند. برخی از خبرگزاری های حکومتی به نقل از شورای اسلامی آذرآب بیان داشتند، که این شورا مدعی شده اکثریت کارگران در یک نشست مرتبط به اعتصاب و اعتراضات خود پایان داده اند. اما تا کنون این گزارش از سوی کارگران و یا نماینده های آنان تائید نشده است.

کارگران معترض در اعتصاب دیروز مورخه 28 مهرماه، خواستار تحقق مطالبات و خواسته های خود شده و در عین حال خواهان برکناری و خلع یَد سهامداران و مدیر عامل فعلی شرکت شدند.

با این وجود، منابع آگاه کارگری از ضرب و شتم شدید و بازداشت کارگران خبر داده اند. گفتنی است که در جریان یورش گار ویژه و عوامل امنیتی به کارگران، تعدادی از آنان نیز به شدت مجروح شده اند.

در پی این اقدامات، کارگران معترض در بیانیه ای، ضمن اشاره به ادعای کذب شورای اسلامی شرکت آذرآب و با توجه به اینکه صداوسیمای حکومتی اراک درصدد مراجعه به شرکت بوده، خواهان تداوم اعتراضات شده اند.

به گفته کارگران، صداوسیمای حکومتی مرکز اراک، در سناریویی ساختگی در حال فریب افکار عمومی و به بیراه بردن اعتصاب کارگران برآمده است.PM:03:39:21/10/2019
‌ ‌ 272 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌