نگاهی به سخنان اخیر روحانی در یزد

نویسنده: آرام محمدی

آسونیوز- تنش و شکاف در میان سران رژیم ایران در اظهارات روحانی در یزد مشهود بود.

در پی سفر حسن روحانی به یزد و کرمان، سخنان روحانی در یزد به صحنه فوران مخاصمان در راس نظام و افراد وابسته به جناح های مختلف تبدیل شد.

در همین زمینه، از یک سو نیروها و عوامل آتش به اختیار نزدیک علی خامنه ای با در دست داشتن دست نوشته هایی با مضمون اینکه روحانی را تهدید به مرگ می کند، با سرو صدا تلاش کردند که سخنرانی او را مختل نمایند.

از سوی دیگر حسن روحانی به قوه قضاییه تاخته و باند مقابل را مورد حمله قرار داد. رادیو فرانسه در این باره گزارش داد: روحانی ضمن حمله به دستگاه قضایی رژیم ایران، خواستار شفاف سازی و توضیح عملکرد قوه قضاییه در خصوص چگونگی مبارزه با فساد اقتصادی با مردم شد.

روحانی در ادامه تاخت و تاز و حمله به قوه قضاییه عنوان کرد که هنوز با گذشت چندین سال از بازداشت بابک زنجانی که میلیاردها تومان پول مردم را بالا کشید و حکم اعدام گرفته، اکنون این پول کجاست و چه کسی مسئول و پاسخگو است. حسن روحانی خواستار توضیح در این باره شد.

پیشتر نیز در دیگر مراسم های حکومتی از جمله در روز 13 آبان ماه امسال، افراد نزدیک به علی خامنه ای شعارهایی را روبه حسن روحانی سردادند.

قابل توضیح است که، طبق روال معمول و همیشگی رژیم و در آستانه انتخابات در ایران، مسئولین حکومتی و سران رژیم اسلامی با اظهارات متناقض و ریاکارانه در راستای فریب افکار عمومی برآمده و از این طریق خواستار مشارکت مردم درپای صندوق های رای می شوند.

همیشه رسم بر این بوده است که، هر مسئولی در رژیم اسلامی بخواهد طرف مقابل را آشکارا تهدید به افشاگری کند، به برخی از جزئیات اشاره خواهد کرد، اما در واقع به خود فرد و مشخصات آن اشاره نمی کند و این امر گویای زبان اشاره است و به نوعی سناریوسازی خود دست اندرکاران رژیم ایران است.

روحانی در سخنانی عجیب و بهت انگیز خود در جلسه شورای اداری استان یزد افزود، اگر فردی بیکار است خودش مقصر بوده، زیرا شغل در مقیاس فراوان وجود دارد و در این راستا مشکل نداریم. وی ادامه داد که دولت وظیفه ندارد شغل ایجاد کند. بلکه باید زیر ساخت ها را تقویت نماید و بانک ها تسهیلات بدهند.

حال باید پرسید که با توجه به شرایط موجود و فروپاشی نظام اقتصادی ایران، اعمال تحریم های گسترده که ناشی از عدم تعهد ایران به توافق هسته ای و اقدامات بی ثبات کننده رژیم ایران بوده، و همچنین رکود و تورم حاکم بر بازار، بیکاری میلیون ها نفر از جمله افراد تحصیلکرده و ده ها و صده ها مورد دیگر، آیا شانه خالی کردن دولت روحانی از مسئولیت های محوله در قبال مردم ایران نیست؟AM:11:28:12/11/2019
‌ ‌ 387 ‌‌بار دیده شده‌‌