رتبه اول قم در زمینه ی اعتیاد زنان

آرام محمدی

آسونیوز- یکی از مسئولین حکومتی در نهاد ریاست جمهوری رژیم ایران، ضمن اشاره به اعتیاد لجام گسیخته، عنوان کرد که استان قم در زمینه اعتیاد زنان رتبه نخست در کشور را دارا است.

زهرا جواهریان از مهره های حکومتی و معاون هماهنگ کننده امور زنان در نهاد ریاست جمهوری رژیم ایران گفت: علاوه بر ترویج و گسترش اعتیاد در میان زنان در استان قم، این شهر مذهبی دارای روند افزایشی مقوله طلاق نیز است.

لازم به ذکر است که، موضوع گسترش اعتیاد در رژیم جمهوری اسلامی ایران مربوط به طیف و یا قشر خاصی از جامعه نیست و از زمان بر روی کار آمدن حکام ایران، ترویج اعتیاد در میان مردم و بویژه جوانان، دانشجویان، دانش آموزان و زنان و دختران، ورزشکاران و غیره همواره به عنوان یکی از ابزارهایی که افکار عمومی را به بی راهه برده و همچنین سرکوب شهروندان از طریق اعتیاد شناخته شده است.

سپاه پاسداران به عنوان یکی از بزرگترین مافیای مواد مخدر در ایران و منطقه شناخته شده است. هزینه های سرسام آور رژیم ایران و بویژه سپاه مبنی بر حمایت از نیروهای مسلح نیابتی خود در منطقه و جهان که با هدف بی ثبات کردن منطقه است، به عنوان یکی از دغدغه های مالی برای حکومت بوده و از طریق مافیای مواد مخدر درصدد جبران هزینه های آن برآمده است.

کشف مقادیر زیادی از انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی و انواع مخدرهای روانگردان در مرزهای زمینی، هوایی و آبی که مبدا آن ایران بوده است، می تواند دلیل قاطع و روشنی بر این ادعا باشد.

طی سال های گذشته نیز مجمع تشخیص مصلت با تصویب لایحه ای برای کشت ماده مخدر تریاک در قالب "گل شقایق" برای درمان و ساخت مرفین جهت بیمارستان ها، به طور عملی کشت این ماده سنتی مخدر را قانونی اعلام کرده و وجه و مشروعیت فراقانونی به آن داده است.

بر اساس آمارهای اعلام شده، از 100 درصد مواد مخدر وارداتی به ایران تنها 8 درصد از آن توسط ارگان ها و نهادهای مربوطه کشف، و مابقی این حجم از مواد مخدر توسط دلالان تحت حمایت سپاه و وزارت اطلاعات و با لجستیک و امنیت کامل از سوی ماموران حکومتی به دیگر نقاط ایران و منطقه ترانزیت می شود.

رژیم ایران همواره با شهید سازی از طریق مبارزه با مواد مخدر، خود را به اصطلاح پرچمدار این رویه می داند، اما در واقع خود رژیم و حکام ایرانی و افرادی که به نهادهای امنیتی و حکومت وابسته هستند، با شیوه ها و طرق مختلف اقدام به تولید و ترویج انواع ماده مخدر کرده و در این راه میلیاردها دلار درآمد کسب می کنند.


PM:03:34:02/01/2020
‌ ‌ 328 ‌‌بار دیده شده‌‌