آمار رسمی کرونا در ایران از مرز 62 هزار مبتلا گذشت

آسونیوز- امروز سه شنبه برابر با 19 فروردین ماه جاری، رسانه های حکومتی رژیم ایران به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت، آمار مبتلایان به ویروس کرونا را تا کنون 62 هزار و 589 نفر، و تعداد افراد جان باخته بر اثر ابتلای به این ویروس را سه هزار و 872 تن اعلام کرده اند.

در حالی که دولت ایران آمارهای واقعی را با فشار نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی رژیم سانسور می کند که یکی از مسئولین سازمان بهداشت جهانی به صراحت از 5 برابری آمار مبتلایان و قربانیان به ویروس کرونا در ایران خبر داده است.

در همین ارتباط، آمارهای گردآوری شده در برخی از سایت های خبری از مرگ بیش از 5 هزار تن و ابتلای دستکم 110 هزار نفر سخن می گویند، تا جایی که برخی از آمارهای غیر رسمی تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایران را نزدیک 500 هزار نفر اعلام کرده اند.

با توجه به شرایط کنونی و وضعیت موجود در ایران، کارشناسان بر این باورند که کم‌ کاری رژیم جمهوری اسلامی در اطلاع‌ رسانی زمان شیوع ویروس در ایران، نقش پررنگی در تبدیل ایران به یکی از نخستین کشورهای آلوده به بیماری کووید 19 در جهان داشته است.

اطلاع‌ رسانی غیرشفاف در مورد تعداد مبتلایان هم یکی دیگر از انتقادهایی است که هنوز به دولت جمهوری اسلامی وارد می‌شود.

ضعف و ناکارآمدی رژیم بیشتر در حوزه های: عدم اطلاع رسانی به موقع و دقیق، اعمال نفوذ نهادهای امنیتی و افراد غیر متخصص در امورات پزشکی از جمله روحانیون و طلاب حکومتی، احتکار تجهیزات پزشکی از سوی سپاه و دلالان حکومتی، بی کفایتی و سوء مدیریت مسئولین، کمبود شدید تخت های بیمارستانی، بازداشت فعالینی که اخبار مربوط به کرونا را رسانه ای می کنند و ده ها مورد دیگر است.

در حالی که تعداد افراد مبتلا و همچنین قربانیان ناشی از ویروس کرونا روند افزایش دارد که طی روزهای اخیر حسن روحانی وضعیت برخی از استان ها را سفید اعلام کرده بود و ستور بازگشایی مشاغل کسب و کار و ادارت دولتی را صادر کرده است.


PM:03:05:07/04/2020
‌ ‌ 191 ‌‌بار دیده شده‌‌