فریب افکار عمومی با استفاده از دستگاه سوخت یاب به عنوان کرونا یاب از سوی سپاه

آسونیوز- طی روزهای اخیر، حسین سلامی سرکرده سپاه ابزار جعلی کرونا یاب را که به گفته او توسط دانشمندان بسیجی طراحی و ساخته شده را رونمایی کرد. در حالی سلامی این دستگاه را به عنوان کرونا یاب در مقابل دوربین ها و رسانه های وابسته به سپاه رونمایی و معرفی کرد که، برخی از مسئولین وزارت بهداشت رژیم ایران از جمله کیانوش جهانپور سخنگوی این وزارتخانه این اقدام را غیر علمی دانسته و آنرا مغایر با استانداردها و پروتکل های علمی می دانند.

در ضمن، حسام‌الدین آشنا،‌ رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک و مشاور ریاست‌جمهوری رژیم ایران، با انتشار متنی در صفحه توییتر خود خطاب به صداوسیما برنامه معرفی این دستگاه را «رپورتاژ آگهی» خواند و خواستار خودداری از آن شد.

پیشتر برخی از سرکرده های سپاه نیز، ادعا کرده بودند که از این دستگاه می توان در راستای کشف سوخت قاچاق استفاده کرد. اما سلامی سرکرده سپاه از آن به عنوان یک پدیده علمی نام می برد.

مسئولین و سرکرده های سپاه ادعا می کنند که دستگاه به اصطلاح ویروس یاب، از فاصله 100 متری و در 5 ثانیه قادر به تشخیص ویروس کرونا است. اما وزارت بهداشت رژیم، به این دستگاه تائیدیه نداده است.

برخی حساب‌های کاربری با انتشار تصاویری نشان دادند که این دستگاه پیش از این نیز چندین بار دیگر و در زمینه‌های متفاوت رونمایی شده بود.


PM:03:12:16/04/2020
‌ ‌ 165 ‌‌بار دیده شده‌‌