بی تدبیری حکومت موجب درگیری مابین شهروندان دو روستا در کوردستان شد

آسونیوز- علاوه بر استخراج و غارت معادن و منابع زیر زمینی در کوردستان از سوی حاکمیت و افراد و یا سازمان های وابسته به سپاه و دولت؛ منابع طبیعی و مراتع و جنگل ها نیز همواره از سوی رژیم ایران در اقصی نقاط کوردستان به بهانه های مختلفی از جمله راه سازی و یا ایجاد پایگاه های نظامی به منظور سرکوب شدید تر و ملیتاریزه کردن بیشتر در کوردستان تخریب شده اند.

در همین ارتباط و طی روزهای اخیر، بی تدبیری و بی مبالاتی مسئولین حکومتی بویژه فرمانداری و سازمان های مرتبط حکومتی و منابع طبیعی، موجب تنش میان اهالی دو روستای "خراجیان" از توابع روانسر و روستای "پشته" از توابع کامیاران شد و در جریان این درگیری 10 نفر زخمی شدند. گفتنی است که افراد زخمی جهت مداوا به مراکز درمانی منتقل شده اند.

گویا تنش میان اهالی این دو روستا بر سر چگونگی استفاده از مراتع موسوم به "کانی چرموو" حد فاصل روستاهای خراجیان در روانسر و پشته در کامیاران صورت گرفته است. بی توجهی و در عین حال سوء مدیریت فرمانداری های شهرستان روانسر و کامیاران در خصوص این موضوع، یکی از عمده ترین دلایل درگیری میان اهالی این دو روستا بوده است.

عدم مدیریت صحیح ارگان های مربوطه، زد وبند با افراد وابسته و دلالان حکومتی، فروش مرتع و جنگل، عدم برنامه ای جامع در راستای مدیریت صحیح مراتع، تخریب و در عین حال غارت منابع طبیعی از سوی سپاه و سردمداران حکومت که خود این امر نیز ناشی نگاه امنیتی و سیاسی به کوردستان بوده، و در نهایت بی کفایتی مسئولین و عدم ارائه ی راه حل مناسب در جهت سازش اهالی این دو روستا که تعمدی و عامدانه از سوی حکومت صورت گرفته، موجب وقوع حوادث این چنینی در میان شهروندان و بویژه ساکنین روستاها در کوردستان شده است.


PM:12:01:19/04/2020
‌ ‌ 178 ‌‌بار دیده شده‌‌