در صورت ایجاد مزاحمت از سوی شناورهای سپاه، ناوهای آمریکایی حق شلیک دارند

آسونیوز- در پی ایجاد تحرکات تنش آمیز شناورهای سپاه و نزدیکی قایق های این نیروی افراطی به ناوها و کشتی های آمریکایی در خلیج فارس، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه برابر با 3 اردیبهشت ماه جاری، ضمن اشاره به اقدام نزدیک شدن قایق های سپاه به ناوهای آمریکا، هشدار داد که در صورت تکرار این اتفاق، ناوهای آمریکایی می توانند به سمت این قایق ها تیراندازی کنند.

در روزهای پایانی فروردین سال جاری، یازده قایق نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس چند بار به 6 ناوهای آمریکایی در آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس نزدیک شدند و از جمله وارد محدوده حدود 9 متری کشتی "مائوی" شدند. ارتش آمریکا این اقدام را تحریک‌آمیز توصیف کرد و وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد در حال بررسی پاسخ مناسب به این اقدام ایران است.

در همین ارتباط، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، گفت فرماندهان نظامی آمریکایی در خلیج فارس در برابر تهدیدات ناشی از قایق‌های ایرانی، از حق دفاع مشروع برخوردارند.

وزیر دفاع آمریکا در گفتگویی با شبکه خبری فاکس نیوز ابراز داشت که، ناوهای ما در مقابل تهدیدات سپاه حق دفاع مشروع از خود را دارند و این حق را اعمال خواهیم کرد.

اسپر ضمن «تحریک‌آمیز و غیرحرفه‌ای» خواندن رفتار اخیر قایق‌های سپاه‌ پاسداران در نزدیک شدن به شناورهای آمریکایی در خلیج فارس گفت: آنها باید مراقب رفتارشان باشند و باید حرفه‌ای رفتار کنند.


AM:10:31:23/04/2020
‌ ‌ 116 ‌‌بار دیده شده‌‌